svastara

Odg: Svaštara

žećo je napisao(la):
16% peleti! a ostalih 84%??
moji kalifornijski odbijeni 34-ti dan sa 650 grama,vagani 43-ći dan imali 1050 grama,(u 9 dana 400 grama po komadu)leglo od 5 kom. hranjeni ;peleti,ječam ,zob u istom omjeru.
u tih 9 dana pojeli su tako malu količinu hrane (unaprijed izvaganu),neću napisati koliko jer ni ja nemogu da vjerujem,sjeno neračunam jer njega raspu veliku većinu.
Post je spojen: [time]1287125594[/time]
_________________________________________________
taj prirast nastavljaju do navršena 2 mjeseca starosti i od tad rapidno pada, a prosjek prirasta između drugog i trećeg mjeseca starosti- 26 grama po danu!
mislim da je kolega mislio na udio proteina... Frki, to je jedinica, zar ne?
 
Odg: Svaštara

Toma13 je napisao(la):
žećo je napisao(la):
16% peleti! a ostalih 84%??
moji kalifornijski odbijeni 34-ti dan sa 650 grama,vagani 43-ći dan imali 1050 grama,(u 9 dana 400 grama po komadu)leglo od 5 kom. hranjeni ;peleti,ječam ,zob u istom omjeru.
u tih 9 dana pojeli su tako malu količinu hrane (unaprijed izvaganu),neću napisati koliko jer ni ja nemogu da vjerujem,sjeno neračunam jer njega raspu veliku većinu.
Post je spojen: [time]1287100394[/time]
_________________________________________________
taj prirast nastavljaju do navršena 2 mjeseca starosti i od tad rapidno pada, a prosjek prirasta između drugog i trećeg mjeseca starosti- 26 grama po danu!
mislim da je kolega mislio na udio proteina... Frki, to je jedinica, zar ne?

znači čisti peleti plus sjeno,onda je za očekivati takav prirast!
a što se tiče sjena neki kunićari ga nedaju mladim kunićima,već tek poslije 2 mj starosti.naravno ako se nedaje sjeno onda je potrebno davati vitamine-muvisel ili slično.e sad pitanje je koliko je takva hranidba dobra jer sjeno, kao kabasta hrana, osim vitamina i vlakana je bitno i radi povećanja površine želuca i crijeva tj radi bolje izmjene hranjivih tvari.

proći će još punoooooo godina dok se dokaže koja hrana je najbolja za kuniće,jer se još nezna koja hrana je zdrava za ljude npr,mlijeko u ljudskoj ishrani-neki stručnjaci" ga smatraju opasnim za zdravlje(ljudi su jedini sisavci koji piju mlijeko cjeli život i to još od druge vrste životinje)a neki ga smatraju neizostavnom namirnicom.
znači nitko od nas nemože sa sigurnošću reći što je najbolje za kunića kad ni sami neznamo što je najbolje za nas!!
 
Odg: Svaštara

sladjana je napisao(la):
Perje druze jesi ti siguran u to da zenke odgrizu testise muzjacima?To ti je neko svasta napricao ,ja ne verujem u to.Ti jesi mlad al znas o kunicima vise od mene.Samo ova zadnja tvrdnja ti veruj mi nije tacna.Ako jeste tacna, ja sam u soku ... :sta:
A i ti si "mlada" ako ne veruješ u to!To je prirodna pojava kod kunića!!!
 
Odg: Svaštara

Je li se netko susreo sa Hyla hibridom? Kako ga razlikovati od kalifornijskog i novozelandsokg. Gledao sam neke slike i vidim 6 kunića svi različiti a svi hyla :sta:
 
Odg: Svaštara

perje je napisao(la):
Je li se netko susreo sa Hyla hibridom? Kako ga razlikovati od kalifornijskog i novozelandsokg. Gledao sam neke slike i vidim 6 kunića svi različiti a svi hyla :sta:
:haha: ljudi su čuli da je hila nastala križanjem kalif, i novoz.
pa tako u oglasima nalazimo "hile"i bijele i one nalik kalifornijskima.
to naravno nije hila,a može se pročitati na netu da se tako dobije hila ali tek u drugom koljenu :haha:

možda nam se javi netko tko je radio u bošnjacima na farmi pa ćemo čuti iz prve ruke!!!
 
Odg: Svaštara

@perje
križanjem da!! ali nije to tako jednostavno!
i te slike hile,zar ti imalo liče na spomenute rase:haha:
 
Odg: Svaštara

pozdrav forumashi, evo i ja da priupitam nesto , skoro nisam... u zadnje vreme mi se desava da mi skoro sve zecice ( imam ih 5 zasada) daju u okotu mnogo manje nego ranije zecicha. nekad je to bilo 6 +, a sada jedna za drugom kote po 2 -3 komada. Inache, razlichite su starosti, 3 zenke su mi malo starije oko 3 godine, a 2 su mi skoro 1.5 god. sta moze da bude problem. ne verujem da broj mladih u leglu zavisi od muskarca ( posto ih parim sammo sa jednim zekanom ). ako neko ima ideju nek se oglasi
 
Odg: Svaštara

@ NEBOJSA1977

Ne paris valjda jedan dan sve zenke sa istim muzjakom. A da ti nisu malo zecice debele mislim na kilazu pa se onda slabije pare i imaju manje kunica.
 
Odg: Svaštara

peto1 je napisao(la):
@ NEBOJSA1977

Ne paris valjda jedan dan sve zenke sa istim muzjakom. A da ti nisu malo zecice debele mislim na kilazu pa se onda slabije pare i imaju manje kunica.
ne parim ih sve istog dana, posto sam ovde procitao da se to ne isplati, a i one nisu uvek spremne na parenje , pa sam ih pario u razmaku od po 2-3 dana.
sto se tiche debljine nisu gojazne, hranim ih suvom detelinom, psenicom , ovsom ( zob ) , jecham i kukuuruzom. I to tako da su svaki drugi dan samo na detelini, tacnije nemaju bas hrane ispred sebe da ne mogu da pojedu, vech im dodajem na 2-3 dana zrnastu hranu ( sto i to moze biti uzrok, nedostatak izobilja hrane mozda okida neke genetske osobine za redukovanje mladunaca - sto je u rangu nauchne teorije :haha: ).
zecovi mi imaju dobro poreklo. Dali broj mladih u okotu zavisi od muzjaka? :zli: i to je meni da ne kazem "glupo" ali mozda moguche.
 
Odg: Svaštara

Ženke iznad tri godine ne bi trebalo držati,naročito ako je bio intenzivan uzgoj.od mužjaka dosta zavisi broj okotnje,znači:eek:ptimalna ishrana,dovoljno mesta za kretanje(fizička kondicija),starost,prerano prvo pripuštanje,predebeo,premršav,sve u svemu,dosta faktora.
 
Odg: Svaštara

Trebalo bi sutra(večeras) i ovih dana,bićete obavešteni o velikom događaju!Hvala za pitanje,i ja sam jako nestrpljiv!!!!
 
Odg: Svaštara

Szeki tek sad videh sta si mi napisao.Nisam stvarno znala da zenke to rade.Al nebitno,mnogo toga nisam znala pa sam naucila.Jel ti to treba da castis uskoro,pa hajde :ppozdrav: nek je sa srecom. Pozdrav Akaciji
Post je spojen: [time]1287607791[/time]
_________________________________________________
Nebojsa komsija se zalio na svog zeca jer kad bi sa njim upario kotile bi po dva ,tri mladunca.Kad bi upario sa mojim nikad ispod deset.Ali taj njegov muzjak nije uvek bio tako los.Mozda da promenis muzjaka pa da vidis hoce li biti bolje.Ja mislim da je problem do njega a ne u 5 zenki.Da je jedna pa hajde ali 5 ... :sta:
 
Odg: Svaštara

Po mom mišljenju,ima tu problema sa ženkama ali je veći sa mužjakom! A za čašćenje ,hm,biće,samo da bude!Pozzz...
 
Odg: Svaštara

szeki-telep je napisao(la):
Po mom mišljenju,ima tu problema sa ženkama ali je veći sa mužjakom! A za čašćenje ,hm,biće,samo da bude!Pozzz...
seki, reci mi koliko dana je nosila zečica i dali je napravila ranije gnezdo, ili čeka poslednji momenat jer i ja se učim na njima! pozdrav svim forumašima
 
Odg: Svaštara

Nabavio sa skoro kuniće neka mešavina šarca. Smešteni su u žičanim kavezima. kupio sam poilice za činčile. Međutim ne mogu kunići da se naviknu na te poilice i slabo piju vodu. bio sam prinuđen da im ubacim neke psude sa vodom. Kako da ih naviknem na te poilice? Dali su to adekvatne poilice za njih?
 
Odg: Svaštara

Kavezi su za profesionalni tov sa kosim limovima za ođubrivanje. Inače imam tri zečice i zekana.
 
Nazad
Vrh