svastara

Odg: Svaštara

Perje sta se desilo sa kaliforniskim?Jesi negde pisao o tome ?Nisam imala vremena citati ovih dana.
 
Odg: Svaštara

Zamjerili su mi se zauvijek. Loše majke, slašljive i divlje.... Ima svega. HRanit ću ih do Božića, ako do onda ne bude mladih, ode i ta tura pod nož :ppozdrav:
 
Odg: Svaštara

perje je napisao(la):
Čestitam sladjo ::svaka cast::
I ja ću,nadam se, do proljeća nabaviti šarce :bravo: A ove što imam poklati jer nevaljaju ništa. ::lose:: Nikad više kalifornijske :nono:

Uzmi prave kunice i bices miran. Panonce i da te vidi bog.
 
Odg: Svaštara

peto1 je napisao(la):
perje je napisao(la):
Čestitam sladjo ::svaka cast::
I ja ću,nadam se, do proljeća nabaviti šarce :bravo: A ove što imam poklati jer nevaljaju ništa. ::lose:: Nikad više kalifornijske :nono:

Uzmi prave kunice i bices miran. Panonce i da te vidi bog.

...mi čekamo da nam netko te panonce prenese preko granice!!! :sta:
javlja li se tko dobrovoljno:haha: :sta:
 
Odg: Svaštara

Hvala Zeco hvala Kopajko :ppozdrav:.Perje ova moja je isto bila teska divljakusa i cak me napala par puta i hoce da ugrize al evo otkad se okotila mirna je,pitoma,cak je i mazim i gnjavim.Mozda se i te tvoje promene.Zeco sad cemo videti nadam se uskoro, kako ce da prodje prvi sverc.Drugari prosvercovali vec par pasa Pulina u Gracac ,valjda nece nas za zeca uhvatiti.
 
Odg: Svaštara

pozz

sladjo ne plasi se nista ja sam prosvercovo iz svajcarske tri zeca cisto krvna dva plava becka i jednog dalmatiner reks i sad krajem meseca nosim opet tri komada francuska ovna isto cisto krvna ili kako se vec kaze kod nas ova rasa francuski ovan

pozz
 
Odg: Svaštara

Aaaaa bravo ti ga Zoki.Ma ne plasim se necu ja to da svercujem nego muz.Ako ga pritvore taman ce malo da se odmori od mene ::namigivanje::.Ma salim se naravno,muz mi je iz Gracaca i stvarno mu nije problem da ponese zeca kad krene tamo.Pa nece valjda biti smak sveta i ako mu nadju zeca.A Zoki mislis da smem jednog Sarca prosvercati iz Nemacke ovamo?Miislila sam tetku ubediti da mi jednog prokrijumcari.
 
Odg: Svaštara

Neznam zašto vam pada na pamet švercovanje kunića kada i ovde ima veoma kvalitetnih primeraka. Lepo se uzme kalendar tzložbi i registar uzgajivača i posao završen. Druka je reč kada su u pitanju hibridi kao panonci kojih na takvim mestima nema.
 
Odg: Svaštara

Dali sme da se daje odraslim jedinkama ovogodisnji kukuruz uz jecam ovas i granule?9 X se okotila jos jedna kunica(4) u roku od mesec i po dana.Pokusavala sam da izbrojim ima 8-9 komada.Tojeona sto je 15 dana pre okotnje unosila seno u kotilicu.
 
Odg: Svaštara

Objekat je sa sledecim dimenzijama 2m sirina,4m duzina i plafon je na 1,9m unutrasnje dimenzije zidanog objekta...uz veliki pozz svima,pitam koliko mi kunica preporucujete za cuvanje u istom :cao:

Ima se obicaj da se procita nesto o forumu:http://poljoinfo.com/pravila-poljoinfo-foruma/ A zatim imas i temu http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/
 
Odg: Svaštara

To ti je lako, samo bi nam mogao prvo reći koje dimenzije gajbi imaš? Hoćeš ih za tov držati zajedno cijelo leglo ili pojedinačno, tj. po dva u boxu. Jedan ili dva kata? Ako još nisi pravio (kupovao) gajbe, onda ti je to još najbolje, prilagodiš se prostoru i najbolje ga iskoristiš. Prednost ti je u svakom slučaju da u startu možeš dobro isplanirati čišćenje tj. izgnojavanje što je po meni najvažnije. Što čišće (žičani pod i limovi pod nagibom) i sa što manje vlage i ne možeš fulati... Imaš gajbe kao megijeve ili slične, koje su rađene profesionalno... malo probrljaj po forumu i ukradi koju ideju, nitko se neće ljutiti, dapače... :D :D
 
Odg: Svaštara

Mislim da lovac pita koliko bi tu stalno kunića u podnom sistemu držanja. Ili se varam :sta:
Ako planiraš na podu tu bi ti stalno 6-8 rasplodnih kunića.
Ali preporučam ti da napraviš par boxeva i držiš ih u kavezima, lakše čišćenje, okotnja, manja opasnost od štetočina (štakor, lasice i dr.)
Razmisli :ppozdrav:
 
Odg: Svaštara

Tko nema "dobro oko" neće ni primijetiti razliku. Maknemo dlaku sa spolovila da možemo vidjeti organ. Ako je malo izduženo, žensko je, a mužjak ima više okruglasto, i kad se "nategne" digne mu se :haha: :haha:
Malo smiješno ali to je najsigurnije. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh