Suncokret 2024

Nema ništa drugo od hemije posle nicanja za te hibride? Ako uspe zemljišno onda i ne treba ali ako omane onda je problem.
 
Vibala je odlična što kaže kolega samo dozu ispoštujte i nema brige. meni je od pola metra amroziju iskasapila jedino što tatulu bikove ne nosi i još po nešto ali sve u svemu odlučno rešenje ,ako se preskoči ili ne uspe prskanje na crno.
 
Ја сам ишао пуну дозу вибале на две њиве ено нема ни травке. На црно је делимично успело на те две њиве због мањих падавина кад је опрскано. На једној њиви амброзија кренула преко сунцокрета а он био скоро до појаса. Ту нема ни трага од амброзије сада у жетви, а да нисам прскао не би имао шта ту да косим, тако да у опште није скупа вибала.
 
Ljudi vreme je možda da se više seju NS hibridi. Nisu strani hibridi toliko prinosniji kao nekada. Mislim da stranu smećarsku semensku mafiju treba kazniti.
Ма ја мајмун гледам и пратим НС хибриде на територији целе Војводине. И ове године реко узећу Ронин за пробу због робусне стабљике и великог листа, јер боље покрива земљу и мања шанса испод да коров крене због хладовине. А на тим њивама где сам ове године сејао ветар зна добро да поваљао кукурузе и сунцокрет, и опет дозволим да ме убеде да посејем Конди. После ове године више га нећу сигурно сејати, буквално ко памти НС 111 исти такав, је био танак и ситне главице. Евентуално што се сунцокрета тиче Ронин и Круна.
 
Kod nas jako šareno. Od manje od 1t do oko 2t/kj.
Ja sam skinuo dve parcele i na jednoj koju sam hteo da presejem početkom godine dao oko 1.5t/kj, a drugi bolji dao oko 1.9t/kj.
Ostala mi još jedna parcela koji će za vikend da se skida. Sve je Kondi i sve sejano isti dan na 24.5 a od veštaka samo oko 50 kg/kj 20:20:0 što mi preteklo od pšenice. Oranje i jedno spremanje i jedno špartanje.
Tako da je rod odličan za ovaj ulog a bilo je malo i sreće da dohvati kiša kad je trebalo i vreme setve i sve
 
Kod nas jako šareno. Od manje od 1t do oko 2t/kj.
Ja sam skinuo dve parcele i na jednoj koju sam hteo da presejem početkom godine dao oko 1.5t/kj, a drugi bolji dao oko 1.9t/kj.
Ostala mi još jedna parcela koji će za vikend da se skida. Sve je Kondi i sve sejano isti dan na 24.5 a od veštaka samo oko 50 kg/kj 20:20:0 što mi preteklo od pšenice. Oranje i jedno spremanje i jedno špartanje.
Tako da je rod odličan za ovaj ulog a bilo je malo i sreće da dohvati kiša kad je trebalo i vreme setve i sve
Znači kondi ti dobar ove godine kod mene je kilav bio od samog starta vidiçemo za koji dan imam i michigen i le99
 
Neoma je od Kondija,Bakardija,Surelija, Ceylon, Aromatic i P 155 najranije stigla.
...Са чим, обзиром и на сопствено искуство ове сезоне, могу да се у потпуности сложим. Претходних година нисам ни обраћао нешто пажњу када "Неома" долази на ред, али сада видим да доста рано долази.
 
Neoma je od Kondija,Bakardija,Surelija, Ceylon, Aromatic i P 155 najranije stigla.
Uvek stigne ranije,raniji je hibrid kraće vegetacije od bacardija,kondija i surelija koji naročito zna da oduži.
Ove ostale nisam nikada ni sejao iskreno.
Naravno osim u slučaju kada na nekoj njivi neki od ovih navedenih izgori prerano ako je peskuša,detelina predusev i nešto slično,ali u istim uslovima uvek dodje 5 do 7 dana ranije od recimo kondija.
 
Danas smo uradili drugaru 6,5kj. Stalo u zmajevku(nepuna) i 1 kikindska prikolica.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ns 8002, jos nije za rad kod mene..
1087840dc5f52ce38e0c6109e9df96f1.jpg


Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh