Suncokret 2024

Kod nas kasnija popusula, takav raspored padavina! Nismo imali od malte ne Uskrsa kisu mesec ipo dana! Ranija setva je popila dobro vodu i narastila kao kuca, posle mu nije ni trebalo vise vode, dok je onom kasnijem falilo i zakrzljao je zbog toga! Zasigurno pomeramo ranije rok setve.
 
Birao sam prosecne glave na parceli kad sam slikao da bih mogao kasnije da uporedim.. Sve je posejano 14.4. Ovako to trenutno izgleda:

NS Sumo:
image.png


SY Sumiko: (imam ga na jos jednoj parceli gde su vece glave ali nisam slikao, ovde mi je nekako tanak)
image.png


Pioneer LE99:
image.png


Pioneer HE144:
image.png


Izuzetno sam zadovoljan kako NS Sumo izgleda. Nisam do sad imao NS hibride a cuo sam da su se dobro pokazali na nasoj zemlji pa ako bude dobar ove godine povecacu povrsinu pod njim sledece. Svi su blago proredjeni, mislim da je ostalo izmedju 80 i 90% sklopa od ~60.000 biljaka po hektaru, sto zbog insekata, sto zbog zeceva, sto zbog drugih sranja.
 
Tako kažu da je SY teži ja od skoro sejem sencokret pa nemama iskustva ali ono što vidim je da NS hibridi lepše izgledaju što opet naravno ništa ne mora da znači.
 
Kod mene setva 24.4 SY Neoma ostala je niska ali su glave dobre, dok ovi što su ranije sejali početkom aprila samo više izrasli u visinu.
 
Nazad
Vrh