Suncokret 2023

A koja je tu vrsta kockanja tj. u kom delu bi cackao mecku?
Misli zbog Klomazona mozda,ja sam ga koristio 0.45l/ha (komersant),ali iz dva puta ,za psenicu znam da ne sme,ali suncokret ,ima razna misljenja,ja mislim da cu ga sejati na sojiste neku manju povrsinu zbog ambrozije,a kukuruz nije opcija.
Postavljao sam ovaj rad pre neki mesec,ovde po njima bi mogao suncokret na sojite,u experimentu su sejali suncokret u tek tretiranom zemljistu klomazonom ,a kod mene ce ici na njivu maltene godinu dana nakon tretmana,to je jedino sto sam nasao u vezi klomazona i suncokreta na netu ....
Jel ima neko da je sejao suncoket posle soje a da je tretirao klomazonom,kakva su iskustva ?.

https://www.researchgate.net/public...to_the_Residual_Activity_of_Clomazone_in_Soil
 
Misli zbog Klomazona mozda,ja sam ga koristio 0.45l/ha (komersant),ali iz dva puta ,za psenicu znam da ne sme,ali suncokret ,ima razna misljenja,ja mislim da cu ga sejati na sojiste neku manju povrsinu zbog ambrozije,a kukuruz nije opcija.
Postavljao sam ovaj rad pre neki mesec,ovde po njima bi mogao suncokret na sojite,u experimentu su sejali suncokret u tek tretiranom zemljistu klomazonom ,a kod mene ce ici na njivu maltene godinu dana nakon tretmana,to je jedino sto sam nasao u vezi klomazona i suncokreta na netu ....
Jel ima neko da je sejao suncoket posle soje a da je tretirao klomazonom,kakva su iskustva ?.

https://www.researchgate.net/public...to_the_Residual_Activity_of_Clomazone_in_Soil
Ја бих радо посејао кукуруз и завршио причу али на том делу имам сирак па је опција сунцокрет али опет кломазон...
 
Posej neki ultra hibrid .
Bolje sve samo ne to djubre ...
Па сад ђубре или не немам избор кад погледам уназад 2год. од соје није било горег усева, ужас један испада да је она тренутно то најгоре ђубре.
 
@dragan.kovacev To je vise nego duplo manje nego sto sam ja isao klomazona,sa tom dozom moze i psenica na jesen odma.
@ratatatui
Kukuruz nije opcija zbog cigana lopova,jeb... im mater neradnicku,kradu kukuruz i tove svinje kuci.
 
Arkadije, vidiš da nam je stočarstvo u krizi. Oni tako bar rade na povećanju stočnog fonda.
 
Комшија је сеје већ годинама одличан сунцокрет. Можда се и он јави да да генерални утисак. Од прошле године има и Круна отпорна на сулфонил уреа али не знам ништа како се показала са приносом. Нуђена ми је за сетву али сам одустао.
 
Imam neku njivu gde je prosle god bilo zito a predprosle suncokret.Dali je pametno sejati opet suncokret?Pitam zbog bolesti,saminiklog i slicno.Neznam koji je hibrid bio.Nova arenda
Inace nemam nikakvo iskustvo sa suncokretom.
 
На неким њивама имам много самораста а на другим га скоро ни нема а сеје се на трећу годину. Нисам приметио никакву разлику ако је био посејан после 2 године а такође је било случајева 2 године за редом.
 
Nazad
Vrh