Suncokret 2022

Sito- ona tepsija na otkupnom mestu, tu propada sitno zrno ili?
Za razliku od pšenice kod suncokreta, sitno zrno ne ide u primese.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pa ja se nadam dobrom rodu ali ne mogu da procenim prinos a koliko god da rodi ja sam zadovoljan obzirom da đubre nije ni video samo prskanje i zagrtanje.
 
Ajd idi izmeri zrno šublerom, pa ću ti reći koliki će tu prinos biti.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Jedno pitanje za pametnije i iskusnije,sav suncokret mi je na strnjikama,zaorano pola njiva zimus 8 15 15 pola 3x15,u prolece pred setvu bacena urea od 2 do 2,5kg po aru,zavusno od kvaliteta parcela i kad sam radio tretmane otrovima imao je dve prehrane sa vodotopivim djubrima,mnogo bre visok,ima ga po 2.3m,da li sam pogresio tj bacio previse vestaka pa je isterao ovako visok ili je to odlika ns hibrida?
 
Rano je posejan verovatno ( odatle visina) + puno veštaka, biće dugo zelen.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Rano je posejan verovatno ( odatle visina) + puno veštaka, biće dugo zelen.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Sejan je 20.4. Koliko da redukujem vestak i da li bih umesto uree u setvi mogao da probam kan? Ljudi bacali ovde i vise vestaka,nekima sam i ja bacao,dosta njih je bacilo i vise od mene,ja sam mislio da sam premalo bacio ali pretpostavljam da mu zelenilo drzi upravo urea i da sam tu pogresio mozda?
 
Da od azota ostaje dugo zelen i podivlja prilikom rasta. Ovde dosta ljudi pojača npk đubrenje u jesen a skroz izostavi azot u proleće. Što se suncokreta tiče...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh