Suncokret 2022

I ja sam danas neki suncokret viballom tretirao ,express je u pitanju ,dosta ambrozije se provuklo,mislim da tribenuron metil slabo utice na nju,tj kod mene je vecina ambrozije nikla posle prve doze tbm-a 30gr/ha ,mozda da je dobila odjednom 50gr bi bilo bolje,ali sumnjam.
 
Aко ти је за утеху, изгледа да амброзија не констатује ни имазомокс - имам уз ленију неких метар и по те жгадије и више се на самом сунцокрету примећује дејство имазомокса него на амброзији.
 
Expres uspesno skida ambroziju do 1cm, sve preko toga jako slabo. Zaustavi je u porastu, posle ne napreduje, ali ne cisti njivu

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Greškom sam suncokret isprskao sa Vibalom dozom od 1,2 l po hektaru. Imali neko iskustava po tom pitanju i kako će se to odraziti na suncokret? Unapre hvala.
 
Samo 3,5lit po hektaru sa110lit vode. Nekad uspe nekad ne, treba vise jer total nije vise isti.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Drug prskao pre nicanja sa totalom sirak da ubije,isao 2 litre po kj, sirak ni jedan se nije osusio.
Inace ovo je suncokret u susednom selu, ja sam radio sve usluge do sada, od osnovne obrade trebalo je 2 puta da se tanjira jesenas, ali istanjirano jednom kraj avgusta i gazda nije zurio da baci djubre i padne 100 litara u novembru i nista od drugog puta. Pre setve predjeno tanjiracom cini mi se malom, i setva agria sejalicom. Predusev 4 godine jecam na jecam. Nestrpljivo cekam zetvu da vidim sta ovde moze biti,nicanje je fantazija.

 
@Mirkovkomsija Pa ne bi trebalo da mu steti mnogo,mozda nista,evo ovo kod mene danas 6 sati nakon prskanja prolazio traktorom pa uslikao,1l viballa po ha ,ovo je klasicna pojava da otpusti listove,kod tebe ce mozda malo duze trebati da se oporavi.Ja sam iskreno zaboravio,dal nakon dan,dva vec vrati listove u normalu....

https://postimg.cc/YhczRBkS]
20220519-190710.jpg
[/URL]
20220519-190649.jpg
[/url]host pics online[/url]
 
Gledam danas kod nas u ataru suncokrete pa to je dobrano proredjeno na dosta njiva, ima negde sklopova po 50-60% i ne presevaju ljudi.....
 
@Mirkovkomsija Pa ne bi trebalo da mu steti mnogo,mozda nista,evo ovo kod mene danas 6 sati nakon prskanja prolazio traktorom pa uslikao,1l viballa po ha ,ovo je klasicna pojava da otpusti listove,kod tebe ce mozda malo duze trebati da se oporavi.Ja sam iskreno zaboravio,dal nakon dan,dva vec vrati listove u normalu....

https://postimg.cc/YhczRBkS]
[/URL]
20220519-190710.jpg
[/URL]
[/URL]
20220519-190649.jpg
[/url]host pics online[/url]
Ja sam danas prskao sa vibalom 3 para lista ima,a ovaj tvoj je 5?u apoteci kazu da je minimum 2 para. Dal moze da smeta suncokretu kad sam zavrsavao dupliro sam prskanje na 3 vrste?
 
@Dolovac Nzm iskreno,nemam mnogo iskustva sa Viballom ,eto saznacemo oboje jer sam i ja malo duplirao na krajevima jer njiva ide nekako u spic.Ima negde i 4 para listova,ali vecinom je 5,cekao sam zbog ambrozije da nikne sto vise ....
 
Nazad
Vrh