Suncokret 2022

..........
I na kraju smo došli do doze 1 kesica na 1kj.
Tako radimo već 4-5 godina.......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Kazes jedna kesica a napisao si da si radio sa Detektorom a on je 20 gr. Izvini nesto ne štima....
 
Imas iznad 50g po hektaru 750tbm aktivna materija nebitno koliko je grama kesica

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Kazes jedna kesica a napisao si da si radio sa Detektorom a on je 20 gr. Izvini nesto ne štima....
Gringo je pakovanje 30gr(kesica)
Jedna kesica po kj- odokativno rečeno....
Inače detektor postoji pakovanje od 10, 20, 100 i 250 grama, nigde ne piše da sam ja koristio onaj od 20 grama...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Caco, Caco, da si mi pre ovo rekao, odmah bi išao punu dozu, a ne ovako 30+20 ( TBM 750WG) još sam danas prskao i sve se jedim, a šta ako izgori suncokret zbog ovog povećanja. Nije mi ni do piva bilo, a sunce baš pripeklo.
Sad mi kaži za prskanje sirka, uzeo 1 l Fuzelajda za 1 kj, da stavim odmah celu litru ili 0,8 l/kj. Ima ga baš dosta jer je uzeta baš prljava njiva. Kako će pšenica naredne godine reagovati na ovih 50 gr. TBM?
Ja idem 2 litre na 3 kj, i ocisti fuzi matori sirak samo tako. Osrane u zetvi kao beton samo stabla suncokreta se vide....
 
Nadao sam se da neće biti presevanja useva ovo proleće međutim, drugar me je pozvao i zamolio da setvospremačem Fop Vibrocult M610 obradim njegovu njivu , gde je po njegovim rečima napravljena simbioza suncokreta i korova. Bio sam skeptičan i mislio da on preteruje dok nisam otišao na njivu i video stanje. Sve ovo naravno sam radio sa traktorom Case Puma 155, detalje kako sam uništio savršeno dobro polje suncokreta, pogledajte u ovom kratkom videu... Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!
 
10-i dan od prskanja…

7eb595813c658afaade2a0db0b0aac62.jpg


815a939782c7ef665edbdde05d94fea5.jpg


37dec36effccd0ce24bdcf29ba8293a5.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Taj TBM izgleda najbolji. Ove godine radio sam sa Detektorom 20gr/kj, ali nisam zadovoljan kako je uradio. Za sad mi Gringo bio najbolji, a probao sam Cerealis, Gringo, Detektor i Mural.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Suvo je jako, nema rose a nema ni u kanalima vode, zecevi zedni krenule visoke temp pa odseku suncokret i popiju par kapi tecnosti iz njega pa idu dalje...
 
Pitam zato što je on 30gr pakovanje, pa reko ako si merio dozu "na kesicu" po kj onda si radio dosta jačom dozom nego sada sa detektorom. Zato pitam.
Kod gringa je inače preporuka 15-25gr/ha za psenicu a 30gr/ha za suncokret i jedini je preparat te vrste registrovan i za suncokret.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh