Suncokret 2022

Ja sam prošle godine radio vibalom neke male parcele, jako nezgodnog oblika, bilo je preklapanja dosta. Ništa nije falilo suncokretu, ali bio je baš veliki. Išao sam 1 litar po hektaru. U pitanju Lg50.510.
 
Puna doza juce ujutro radjena, malo se oklembesio, za 2 do 3 dana trebalo bi da se ispravi.
60322943552c0384fe995e8084172ee2.jpg
2401ef2faf05cc35b2090ab66eeae160.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Tamo gde je požuteo suncokret požuteli su i korovi, suše se polako.Tamo gde suncokret nije ni osetio hemiju korov se razbaškario i gura punom parom napred, ima prašuma od njiva po ataru.
 
Darko, jel ova njiva inače bila jako čista ili je ovaj preparat puno toga ugušio. Koliko vidim ovde ima ukupno 5 korova na celoj njivi.
 
Aco, ovde je toliko kvalitetna zemlja da ni korov neće da raste. :ROFLMAO:

Šalim se malo.
Lepo uzorano sa pretplužnjacima, predusev pšenica, strnjište nije totalisano jer je leto toliko bilo sušno da trava nije mogla ni da krene posle žetve.
Zatvorena brazda u februaru, do setve po malo krenula trava. Uradjen drugi prohod, sutradan posejano. Poprskano zemljišno sa 1 litar terbisa i 1 litar Telusa. Pala lepa kiša. Odradjen split koji sam naveo, i izmedju dva splita tretman sa Kletoxom od 1.5 litara po hektaru.

Razbacano predsetveno 150 kg ruske 16-ice i 150 kg Ureje po hektaru.
 
Aco, ovde je toliko kvalitetna zemlja da ni korov neće da raste. :ROFLMAO:

Šalim se malo.
Lepo uzorano sa pretplužnjacima, predusev pšenica, strnjište nije totalisano jer je leto toliko bilo sušno da trava nije mogla ni da krene posle žetve.
Zatvorena brazda u februaru, do setve po malo krenula trava. Uradjen drugi prohod, sutradan posejano. Poprskano zemljišno sa 1 litar terbisa i 1 litar Telusa. Pala lepa kiša. Odradjen split koji sam naveo, i izmedju dva splita tretman sa Kletoxom od 1.5 litara po hektaru.

Razbacano predsetveno 150 kg ruske 16-ice i 150 kg Ureje po hektaru.
Cime je radjena priprema pred setvu, drljacom ili setvospremacem ? Pitam jer planiram da kupim tesku drljacu za taj posao a neki mi kazu da setvospremac bolje pocupa korove koji su krenuli.. Ja sam nekako misljenja da to drljaca takodje dosta dobro uradi, imam primer u selu covek sve sprema teskom drljacom i njive su mu top..

EDIT: Takodje, verujem u to da drljaca manje vadi vlagu jer vise mesa zemlju umesto sto je S opruga podbada..
 
Što se drljača- setvospremača tiče, evo moj kum posle par godina prešao sa drljače na setvospremač. Preporodio se, kaže ne može da veruje koliko su mu njive čistije nego posle drljače.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Tamo gde je požuteo suncokret požuteli su i korovi, suše se polako.
У брате мили, па то би значило да ће корови у мојој њиви да се осуше и за ову, и за следећу годину. :unsure:

Шалу на страну, али третман "клирфилд" хибрида имазомоксом је баш трауматично искуство, да се увек наново забезекнем - жути ми се сунцокрет, да се види из треће дужи да му није све како треба и то као да је тај третман лошије поднео "Пионир" 130 од "Неоме". Не само да је жут и спрчуљен, већ сам видео и некрозе по листовима. А све то је рађено у нормалној дози и при температурама које се толеришу за тај третман.
 
Nazad
Vrh