Suncokret 2022

Ja danas isao sa fuzilejdom u suncokretu, izasao sirak pa da se resi. Idem sa 2 litre po prskalici za 3 kj....
 
Talianu, lepo nikao suncokret i izuzetno čist. Kaži komšiji za ono njegovo žito što si malo dokačio prskalicom, da se ne jedi, nema kiše pa će sve požutiti i izjednačiti.
 
Tribenuron metil 50gr/ha 48 sati posle prskanja.
Suncokret sumo2.
687a16abaf8e852199606a28c6501faf.jpg

Samonikli nonexpres suncokret
487cd77f9fca9553f90fe6687f1e3c31.jpg

Čičak
6a5560db07d1ae9b48fd3a5f76a4a244.jpg

Pepelnica
3bee50a024fe6125ff6ec0a1f3b8ffd7.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
750 wg, kesice za pšenicu.
Kod mene ove godine Detektor...
Već par godina radim tako. Od slabije doze preživi čičak.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kada se pojavila ova tehnologija, tj kada smo provalili da može jeftina kesica za žito da zameni skupi expres, (mislim da sam 2013 prvi put tako radio) prskali smo mislim 10gr/kj. Po principu da je expres 50 a ovo 75gr/kg shodno tome smo išli manju dozu od expresa. Međutim čičak je samo malo oprljilo, pa smo išli još jednom pola doze i opet ništa što se čička tiče. Samo malo lišće bude krecavo a on nesmetano raste dalje posle te doze.
Muka živa te godine.
Sledeće gidine povećalu dozu, bilo bolje ali opet slabo...
I na kraju smo došli do doze 1 kesica na 1kj.
Tako radimo već 4-5 godina. Sve skine osim bas velike ambrozije, ona požuti ali preživi, dok mala se osuši.
I galijumu ili prilepači kako je neki zovu isto nije ništa, kao da nije prskano.
Suncokretu apsolutno nije ništa, . Nema da požuti ili slično, kao da nije ni prskan....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Caco, Caco, da si mi pre ovo rekao, odmah bi išao punu dozu, a ne ovako 30+20 ( TBM 750WG) još sam danas prskao i sve se jedim, a šta ako izgori suncokret zbog ovog povećanja. Nije mi ni do piva bilo, a sunce baš pripeklo.
Sad mi kaži za prskanje sirka, uzeo 1 l Fuzelajda za 1 kj, da stavim odmah celu litru ili 0,8 l/kj. Ima ga baš dosta jer je uzeta baš prljava njiva. Kako će pšenica naredne godine reagovati na ovih 50 gr. TBM?
 
Kada se pojavila ova tehnologija, tj kada smo provalili da može jeftina kesica za žito da zameni skupi expres, (mislim da sam 2013 prvi put tako radio) prskali smo mislim 10gr/kj. Po principu da je expres 50 a ovo 75gr/kg shodno tome smo išli manju dozu od expresa. Međutim čičak je samo malo oprljilo, pa smo išli još jednom pola doze i opet ništa što se čička tiče. Samo malo lišće bude krecavo a on nesmetano raste dalje posle te doze.
Muka živa te godine.
Sledeće gidine povećalu dozu, bilo bolje ali opet slabo...
I na kraju smo došli do doze 1 kesica na 1kj.
Tako radimo već 4-5 godina. Sve skine osim bas velike ambrozije, ona požuti ali preživi, dok mala se osuši.
I galijumu ili prilepači kako je neki zovu isto nije ništa, kao da nije prskano.
Suncokretu apsolutno nije ništa, . Nema da požuti ili slično, kao da nije ni prskan....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
U koliko listova je bio suncokret.. sutra ga prskam i ja pa razmisljam da mu da full dozu dva para lista je kod mene a trave ima izasla kvalitetno.. do sada sam isao u splitu.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Caco, Caco, da si mi pre ovo rekao, odmah bi išao punu dozu, a ne ovako 30+20 ( TBM 750WG) još sam danas prskao i sve se jedim, a šta ako izgori suncokret zbog ovog povećanja. Nije mi ni do piva bilo, a sunce baš pripeklo.
Sad mi kaži za prskanje sirka, uzeo 1 l Fuzelajda za 1 kj, da stavim odmah celu litru ili 0,8 l/kj. Ima ga baš dosta jer je uzeta baš prljava njiva. Kako će pšenica naredne godine reagovati na ovih 50 gr. TBM?
Tbm ne deluje zemljisno nema problem za zito sledece godine

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh