Suncokret 2022

Hektarsko pakovanje tbm staviš na 1 kj suncokreta. I nema potrebe ni za čim drugim protiv širokolisnih korova. Provereno, tako radim već par godina.
Split prskanje ili manja doza od one koje sam napisao tbm-om golo govno, sav čičak preživi.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Da li je netko stavljao vecu kolicinu expressa od preporucene u jednom tretmanu? Sa koliko idete u dva tretmana
Koliko kosta i koliko ide na hektar?

Nisam spricao prije nicanja,i sada ima korova,izasso najvise zadnja 3,4 dana i sad me brine da express to nece rjesiti.....a danas prskano.....kako ex rjesava ambroziju?
 
Da li je netko stavljao vecu kolicinu expressa od preporucene u jednom tretmanu? Sa koliko idete u dva tretmana

Koliko kosta i koliko ide na hektar?

Nisam spricao prije nicanja,i sada ima korova,izasso najvise zadnja 3,4 dana i sad me brine da express to nece rjesiti.....a danas prskano.....kako ex rjesava ambroziju?
Pročitaj post iznad tvog...
tribenuron metil rešava ambroziju ako je mala i dobri uslovi, ako malo preraste, Viballa. Cena vibale je oko 7000 din za hektar.
 
Koja je to kolicina po hektaru ?,zar ne ide litra na hektar Viballe ?,ovde sam je kupio pre neki dan za 4400 din po litri.
 
Pročitaj post iznad tvog...
tribenuron metil rešava ambroziju ako je mala i dobri uslovi, ako malo preraste, Viballa. Cena vibale je oko 7000 din za hektar.
Nije mi bitno koliko kosta,samo da odradi posao......zadnjih 7 dana prognoza nevalja, taman zakacim prskslicu,i grmljavina,pljusak,a nista najavljeno i tu produ dani,a trava raste......vidim da vibala skida sve sto imam od korova
 
Kum je sejao pšenicu na parceli gde je bio suncokret tretiran vibalom. Pšenica se posle nicanja u trakama sušila, jako se loše izbokorila tu, loše izgleda generalno. Nije obolela a i seme je provereno jer je od mene uzeo a kod mene pšenica izgleda odlično, isto je sejana na suncokretište al nije tretirano vibalom. Predsetveno je išao sa 100kg MAP po kj i posle u februaru bacio 100kg UREE po kj. Pioneer LE136 je tu bio. Nikom nije jasno šta se tu dogodilo...
 
Poslednja izmena:
Kum je sejao pšenicu na parceli gde je bio suncokret tretiran vibalom. Pšenica se posle nicanja u trakama sušila, jako se loše izbokorila tu, loše izgleda generalno. Nije obolela a i seme je provereno jer je od mene uzeo a kod mene pšenica izgleda odlično, isto je sejana na suncokretište al nije tretirano vibalom. Predsetveno je išao sa 100kg MAP po kj i posle u februaru bacio 100kg UREE po kj. Pioneer LE136 je tu bio. Nikom nije jasno šta se tu dogodilo...
Kod mene jedna parcela, prošle godine pola tretirano Viballom, pola listegom, ove godine nema nikakve razlike u pšenici.
 
Presevan suncokret lepo nikao, opet ima štete od popca, ne znam šta bi tek bilo da ga nisam prskao ali ovoga puta je ostalo otprilike 80% sklopa i to mu je to.
 
Na jednoj parceli mi je dosta suncokreta ostalo pod korom, ne mogu da ocenio da li je do 20, 30% možda i manje... prekjuče nas mimoišla kiša tako da ako sada izadje još malo ali nije dobro... nikada da sada nisam presevao ništa pa me zanima da li tu opet da sejem suncokret i koji (ostalo mi kondija) ili Kukuruz....
Kada se odlučujete za presevanje, kada je kolika šteta?
19.04 sam sejao i sada mi je visok datum a imam 0 iskustva šta dalje...
Jež nisam imao....

Послато са SM-G996B помоћу Тапатока
 
Zito je u trakama zato sto se nije sekao nego ga iskipovao na gomilu,tu zito malo ostaje u losem kontaktu sa zemljom a i ostaci hemije su vise skoncetrisani.
 
Neoma Setva 18 Aprila na 23.5 cm


9460d502a54c5180664e696a5af17117.jpg


37853d7fdd4118fb525bf9c53c33d047.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
5 slika 5 parcela iz današnjeg obilaska,sve Neoma,prva slika nova njiva,stric je kupio u februaru i da mi u zakup,predhodni zakupac ostavio dobar miraz.Sve prskano pspn rejser,mont, terbis 1 l po ha +3,5l totala po ha.
Njiva sa prve slike u ponedeljak dobila punu dozu listega,za koji dan moraće špartač i motika a posle vibala .Sve pređeno jednom sa teškom drljačom početkom aprila.
Setva Ozdoken,đubrivo 100 kg uree po kj kroz sejalicu.Sve osim orve njive 100kg npk jesenas.
https://ibb.co/XSw0ZpB]
IMG-939794c9b352862b167c04e2a041795b-V.jpg
[/URL]
IMG-ce55c2d85f34e2c4f4c7f05822d6d891-V.jpg
[/URL]
IMG-a1a1b5c0e4cb768dd346d2f731bf7c13-V.jpg
[/URL]
IMG-90582460553debb32ca055897c34082f-V.jpg
[/URL][/url]
 
Nazad
Vrh