Suncokret 2022

Ницање није 100% али како је суво још је и добро. Неома
0bd2ce46dc3e43f7a45b793c75104dbb.jpg
ef3d01209ac4a02aed029cbcf2441053.jpg
57e2115af4ed2dc1f4e3eb8ec35c3659.jpg
 
Generalno stanje u uljanoj repici kod mene je loše a posebno 80 ari gde sam posejao staro seme. Rešio sam da tu posejem suncokret a pošto je još kod mene HMS sejalica, Direktor i ja smo došli na ideju da posejemo No-Till suncokret na taj deo njive. Kako je to izgledalo, pogledajte u videu... Mehanizacija korišćena u videu:
MTZ Belarus 892 rm
HMS Pinadisc 6f kukuruzna sejalica
 
Imam nesto presejanog express hibrida sa clearfield-om,presejani tek pusta klicu,jel ce mu smetati ako je prskano vec hemijom sa tribenuron metil ?.Kontam nije zemljisni pa ne bi trebalo nista smetati ali da pitam ... :).
 
Tribenuron deluje i zemljisno. Da li ce niti problema, videces.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Da li je netko stavljao vecu kolicinu expressa od preporucene u jednom tretmanu? Sa koliko idete u dva tretmana?
 
To i mene interesuje. Išao pre 6 dana prvi tretman sa 30 gr. TBM po ha. Vidim da je palamida još žilava pa sam mislio za koji dan ići još jednom, sad sa kojom dozom i čime, pitanje je? Posle sleduje Kletox ili Fuzelajd za sirak koga ima takođe dosta. To sam planirao ići oko 1,6 l/ha.
Šta kažu poznavaoci ove kulture, koji još preparat za drugi tretman širokolisne korove?
 
Uh Coci pa to je skupo. Da li je neko dva puta prskao ekspres suncokret sa punim dozama. Konkretno TBM sam išao celu kesicu 30 gr./ha.
Da li bih mogao ponovo sa 30gr/ha ili neka manja doza, jel to neko radio?
 
Evo ja sam tako radio danas,drugi split sa 30gr/ha tbm-a uz okvasivac,pa cemo videti,morao sam jer ima puno novo niklih korova ....
 
Ja sam prosle godine isao TBM 20grama pa 30 grama na hektar i sve ok... sada idem odma 35 grama na hektar u 2 para lusta ako treba pre pocetka 4 para jos jednom ako treba.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
@ACA RAIC ja za vikend radim uskolisno idem sa fuzilejd 0,8 lit po ha, ali nemam sirka iz rizoma, cak nema ni iz semena nesto, najvise ima muvarike, ako bude trebalo icice i druga doza ali godinama vec nije bilo potrebe tako da neverujem da ce ni sad. Inace suncokret 4-5 pari lista danas. Ako nema puno palamide ja bih tu samo spartac proterao i nista vise, ako se vec vibala ne uklapa u budzet, mada ako je i vibala resava treba proveriti prvo.
 
Nazad
Vrh