Suncokret 2022

Kolega puno projektujes jasno nam je da nisi ljubitelj raonog ulagaca ali nema ni osnove da svoje licno nezadovoljstvo I tu nesimpatiju samo tako pridodas I svim ostalim
 
Daleko od toga,ali ja zbog te nodetke ne mogu spremiti ranije,pustiti da korovi niknu i sejati kroz njih i posle total,to je san sa raonikom kao ulagacem,delom sto nije sposobna sejati preko korova,delom sto ,ako padnu kise,utabaju zemljiste i ulaganje po dubini,koje je mnogo bitnije nego sto vecina gleda razmak zrna u redu ,je jako nejednako.Tu je i to sto za raonik moras spremati kao za setvu povrca,sitno,fino,mekano,tip top idealno,sa cenama nafte od 200 din ,sutra,prekosutra,godina dve 300 din litra,je bacanje novca ,disk je mnogo manje zahtevan po tom pogledu.Ima jos primera kolko necete,aj navedite neki primer prednosti raonika spram diska ,iskreno pitam,ja stvarno nzm ni jedan.
@caco Koju zemlju ?,tek fino spremljenu ?,posle nekoliko kisa ,preko korova ?,ne ,ne moze,imam nove raonike nije ona sposobna za to,nema ona tezinu i za raonik je potrebna ogromna da bi usevala kao disk,dok disk,samo npr nodet da ima diskove ,a ista tezina baterija,sejala bi 5 puta bolje.Nije isto seci nesto i pritiskati.
Moraces da se složiš da nije ni zemlja svuda ista,mi imamo problem da nodet ide u zemlju i previše,tu gde je kiša malo sabila bude i najbolje za setvu to jest moze se postici neka manja dubina.Naravno spremačem se radi priprema.
Da ne idemo u off..
 
Arkadije
Stavi ulagace za djubrivo na nodu i da vidis kako rije i to ranije spremljeno...
Isto je i mene mucilo pa sam hteo da kupim majevicu ali sticajem okolnosti kupim olt sa uredjajem za djubrivo...i na moje iznenadjenje problema vise nema...zasad je necu menjati
I ako ti je djubrivo skupo i ne zelis ulagacima bacati i djubrivo, onda bar imas kutije koje mozes napuniti kamenjem jer je teze od djubriva i radi posao🤪😂
 
Kao i svake godine, jedna od glavnih kultura u ratarskoj proizvodnji mog gazdinstva je suncokret. U ovom videu ću vam pokazati jedan dan iz setve suncokreta 2022.godine gde smo Direktor i ja radili po jakom vetru i gde je Direktor Sava pokazivao osnovna štelovanja na sejalici za setvu suncokreta a ja sam ga ispitivao i proveravao šta je naučio vezano za setvu i navigaciju. Kako je to sve izgledalo, pogledajte video... Mehanizacija korišćena u videu: Traktor :Armatrac 1104 lux Sejalica: Monosem NC Clasic 6r Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!
 
Nikako. Čekaj kišu pa onda posej. Koliko god da ti izgleda da je suvo, nikne polovina odmah a polovina posle kiše... tako da je tu i prinos polovičan... imaš vremena do kraja maja.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Presejan suncokret za 1.maj danas će se dati na brazde, jutros bio u obilasku i tu je samo što nije.Sutra mu sleduje tretman Nurellom.
 
Evo jedan drugomajski iz redovne setve.
1a37094dfc7c48e57fba8b2bd46378bf.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kod mene je to ''malo" dublje ipak oko 6-7cm,vlaga bezi,i nejednaka je,jer gde je presevano ima vise tipova zemljista,od peska do slatine....trebao sam ranije presejati,ali nikako da se odlucim,i sad ima koji nice po njivi,jako lose seme bilo.
 
Ja sam prešao drljačom po onome što je ostalo nakon grickanja i još sam upao u slatinu.Tu je sada tvrdo kao kamen i ne znam da li će nići 100% ali šta mu mogu.
 
Nodetku ,pisao sam vec par puta,ljudi misle da je ja pljujem a imam diskosnu xd.Ja nisam od onih da hvalim ono sto imam iako je to npr neka ocigledno losa masina,radi posao ,da ,donekle,i ja kao takvu je maksimalno odrzavam,ali hvaliti je necu.Sunce mu njegovo kad se neki ljudi vezu za neku masinu to je strasno,ne smes nista lose reci odma napad sa svih strana,a cim kupe nesto novije odma je to najbolje a ono sto su imali baci u oglase sto pre to sad ne valja,mozes odma lose pricati,sve se slazu xd.
Ona kao raona sejalica jeste mozda medju najboljim,ali ja ovde pricam raono vs disk i spominjem nodetku jer je ima najvise pa kao primer.Jel neko stvarno misli da raonik moze bilo gde parirati disku kao ulagacu ?,mislim verovatno ima jedan,dva primera,ali mana ima 99 sigurno.
Nije tema,ali......zakaci prvo rotodrljacu i onda nodetku,i rjesio si problem......
 
Imaju oni tzv univerzalni raonici za olt-nodet koji su kraci plus na samom zadnjem delu ima ispucenje koje dodatno proseca... mozda bi to trebalo probati
https://www.imagebam.com/view/MEA00HC][/URL]
Evo imam takve,ali original olt,pisao sam vec, velika razlika u odnosu na ovu kopiju....a one dugacke,takoder imam nove original,gdje svaka rupa ide na svoje mjesto i spojio zakovicama, taj ide kako hoces,ove kopije rade posao,al ne ko original,moje iskustvo....
 
Nazad
Vrh