Suncokret 2022

Gde se prodaje sumpor i koliko se stavlja?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ja danas presejao jednu bastu od 0.5 kj suncokreta, popasli makazri skoro sve.... a tretirana naoma sto fabricki sto ja posle dobra doza gauca ali nije bilo spasa. Sad kad nikne ide insekticid. Hvala bogu vece njive nisu dirali...
 
Vidim i sonido radi posao u suncokretu. 3 kj suncokreta sam posejao malko ranije, i taj je već nikao bas lepo. Nema da ga nešto jede, barem ne do juče.
Inače i ovde se dosta preseva suncokret, poosebno na potezu atara gde je i prošle godine bilo strahovitih problema sa štetocinama.
Sumo 2
facb773f7c0d5aab530c665b648fd344.jpg
a8eaa3d2f44027f07c5de23c12236d42.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Gde su sad ljubitelji raonicnog djubreta od sejalice ,sta bi ovde nodetka uradila ?.Morao bi ponovo spremac,gubitak vlage,goriva,vremena,novca....a ovako samo usejes i mir.
Jel ces ici totalom ?, ili necim drugim,zbog cene istog.
 
Чуо сам недавно причу о једном типу из села коме је једна њива није узорана у јесен, а на пролеће се поставио сунцокрет. Пошто је било време санкција, а и он није нешто вредан паор, у једном моменту је питао људе шта да ради са њивом. Из зезања му је неко рекао да само ошпарта њиву, да прореди сунцокрет и олакша комбајну да прође кроз врсте. Он је тако и урадио, без ђубрења или било чега другог и... септембра покосио 14 метери "цунцукрета" по ланцу. :ROFLMAO:
 
@slobapatrola Nikako ne bi posejala nodetka tu,ona seje donekle dobro iskljucivo u sveze pripremljenoj zemlji,u suprotnom varira joj dubina setve kao talasi na moru.
Sta je solinac ?,ulagac ?.
 
Poseje zbog tanjira isped raonika,bez njih bi bila korisna koliko i nodetka.Ali opet i Majevica ce sad dosta vlage razgrnuti u redu ,a svaki gram se treba sacuvati,bar kod nas gde ima jako malo vlage ,tu je opet prava diskosna u prednosti,iza nje se ne crni kao da ide neka masina za bankove a ne sejalica.A tu je i sabijanje semena ,tj bolji kontakt semena sa zemljom i normalno manje,sporiji gubitak vlage ,na prvom mestu diskosna sejalica,onda valjda Majevica i slicne,znam da su nesto teze od nodetki,a ova je na zadnjem mestu.
 
Gde su sad ljubitelji raonicnog djubreta od sejalice ,sta bi ovde nodetka uradila ?.Morao bi ponovo spremac,gubitak vlage,goriva,vremena,novca....a ovako samo usejes i mir.
Jel ces ici totalom ?, ili necim drugim,zbog cene istog.
Za vlagu si u pravu ali skup total,ja sam ipak prešao plitko jednom spremacem taman klijance isprevrćeš i lako ide i raonicka sejacica
 
Чуо сам недавно причу о једном типу из села коме је једна њива није узорана у јесен, а на пролеће се поставио сунцокрет. Пошто је било време санкција, а и он није нешто вредан паор, у једном моменту је питао људе шта да ради са њивом. Из зезања му је неко рекао да само ошпарта њиву, да прореди сунцокрет и олакша комбајну да прође кроз врсте. Он је тако и урадио, без ђубрења или било чега другог и... септембра покосио 14 метери "цунцукрета" по ланцу. :ROFLMAO:
Ne verujem da je sa samoniklim cudovistima sa po pet malih glavica nakosio 1400 kg po kj. To se neko sprda po selu....
Ja sto sam presejao u sredu 0.5 kj neome danas otrpavao ima klicu vec 2-3 cm brzo ce taj napolje. Ujutru malo totala i insekticida ce dobiti, nista nije dirano samo presejano....
 
Пази кад ћу да питам човека који ми је то испричао. Знајући типа који је тако радио и како му је којешта полазило за руком, не бих могао да одбацим ни да је та прича истинита.
 
Samonikli suncokret u kukuruzu koji "pobegne" hemiji i preživi ima normalno po jednu glavu.
Bilo je godina kada smo počeli prskati sa monsunom a nismo znali da expres suncokreti prežive, pa žetvi bilo više suncokreta u orikolicama nego kukuruza.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poseje zbog tanjira isped raonika,bez njih bi bila korisna koliko i nodetka.Ali opet i Majevica ce sad dosta vlage razgrnuti u redu ,a svaki gram se treba sacuvati,bar kod nas gde ima jako malo vlage ,tu je opet prava diskosna u prednosti,iza nje se ne crni kao da ide neka masina za bankove a ne sejalica.A tu je i sabijanje semena ,tj bolji kontakt semena sa zemljom i normalno manje,sporiji gubitak vlage ,na prvom mestu diskosna sejalica,onda valjda Majevica i slicne,znam da su nesto teze od nodetki,a ova je na zadnjem mestu.
Vide li ti neku drugu raonu sejalicu u radu, osim nodet/olt? Pitam onako...
 
Nazad
Vrh