Suncokret 2022

Sejao sam sve na 21 i nešto na 19 cm za probu a zbog insekata i kasnije zečeva da bi sklop nakon njihovog harakirija bio pristojan.

Mi kada smo jedne godine posejali za probi na 21 cm neoma , nikla svaka ostao odlican sklop. Ali u zetvi nista posebno, male glave kao pesnice a stabljika preko 2.5m Nacurilo vise tamo gde je bio malo redji sklop.Tako da ostajemo pobornici malo redjeg sklopa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prskan je s-metolahlorom na crno.. A ne znam da li je mene Ogi pitao ali jeste na ovim parcelama isao na kukuruz koji je prskan mezotrionom prosle godine. Imam ga i na psenici pa cu da vidim i tamo stanje ovih dana.. Hoce li se oporaviti ili treba nesto da se radi, ukoliko uopste moze nesto da se uradi?
Može da se oprska sa Epin ekstra-Galenika i jako pomogne da se oporavi od štetnog dejstva zaostalog herbicida od prethodnog useva ili bilo kog štetnog dejstva herbicida. Isprobano.
 
Poslednja izmena:
Sejao sam sve na 21 i nešto na 19 cm za probu a zbog insekata i kasnije zečeva da bi sklop nakon njihovog harakirija bio pristojan.
To bi bilo tako kad bi štetočine ostavljale svaku drugu biljku neoštećenu. To je dobro samo za prizvodjače semena. Ja sam pristalica da se seje preporučeni sklop.
 
Drugar je prošle godine sejao Le 99 na 19 cm i imao prosek 29 metra/k.j.Ja sam sejao na 23 cm i imao prosek 24 metra/k.j tako da može biti da bacam seme u vetar a ne mora da znači.
Sejem SY Subaro koji ne povećava glave u ređem sklopu pa mogu da se igram i eksperimentišem.Sve preko 20 po k.j za mene je rekord.
 
Presejana repica,dva puta setvospremač pre setve i na pojedinim mestima gde je bilo repice provukla se bio sam spreman tarupom da predjem jednom posle setve na kritičnim mestima. Posle setve je prskano TERBIS 1,5 l/Ha i zadovoljan sam zasad, express suncokret je tako da u 2 tretmana sumnjam da ce preziveti.





 
Drugar je prošle godine sejao Le 99 na 19 cm i imao prosek 29 metra/k.j.Ja sam sejao na 23 cm i imao prosek 24 metra/k.j tako da može biti da bacam seme u vetar a ne mora da znači.
Sejem SY Subaro koji ne povećava glave u ređem sklopu pa mogu da se igram i eksperimentišem.Sve preko 20 po k.j za mene je rekord.
29m/kj prosek?? Znaci imao je i preko 31, 32....jbt pa sta je to :O Koliko baca covek djubriva, sta mu radi? :geek:
 
2,5kj presejao kukuruz, 99% nema nista od suncokreta, pojeli ga insekti

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Pre će biti obavezno jer je to parcela gde je prošli ošišan i smatram da su insekti tamo stacionirani.Svuda je nicanje top, ima po neki gricnut samo su mi ovde napravili šou.
 
Kod mene je prwko 20% pojedeno iprskao sam Decisom pre 3 dana danas jos jednom cu odraditi i to mu je. Ako nastave presejavanje posle Djurdjevdana, ali idem sa sojom.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh