Suncokret 2022

Ja cu mozda presevati jedan deo jedne parcele zbog he 144 ,spram LG i Mas ,nicanje nikakvo,neki tek sad pusta klicu,koji mu kur.. nzm,dajem mu jos maks nedelju dana i posle cu videti sta cu.
 
Ravno 2 nedelje od setve.
https://ibb.co/HCTjVXB]
IMG-20220430-100853.jpg
[/URL]
https://imgbb.com/]image[/URL] upload[/url]
 
Ne znam zaista.Sutra ću da presejem a mislio sam da ga izmešam sa nekim repelentom koga sam dobio za probu.Navodno ga je smućkao neki lik iz BG i isprobavao na terasi, nisu sletali golubovi nakon primene. 🤣 Tekućina je zelene boje a kandiše na beli luk da mi se čini da bi Grof Drakula sam sebe probio kolcem kada bi pomirisao otvorenu flašicu. 🤣 Da se ne igram izmešaću seme sa Mesurolom, ipak je sigurniji 100 puta.
Ovaj suncokret je jedinac u tom delu atara, svuda okolo u nedogled je pšenica pa mi se čini da je to jedan od razloga što sve šilji tuki na njemu.
 
Muka je sve vise ocuvati koliko-toliko dobar sklop kod suncokreta. Nema sta ga ne jede, isti problem sam imao i resio sam da ga ne sejem nekoliko godina dok to ne resim.Grlice i golubovi ga napadaju i u fazi kotiledona i u fazi pune zrelosti.Vrane koliko sam video ne diraju suncokret, ali kada se poseje u tom momentu pocinju da riju zemlju, valjda u nadi da ce naci, bube, crve, i tada neki procenat semena zavrsi na povrsini i naravno propada.
Moje misljenje je da bi definitivno trebalo ici sa guscom setvom, da konacni sklop ipak bude bolji.
Problem je i sto je sve zivo sto nanosi stetu poljoprivredi zasticeno, za ne poverovati.
Isto sam prosle godine imao problem sa jatom divljih golubova, kako su videli da suncokret nice, tako su svracali svakodnevno vise puta dok suncokret nije malo porastao.
Jedini lek koji po meni deluje je puska, lovacka ili ozbiljnija vazdusna, nema druge.
 
Semenske kuce trebaju od tog samoniklog da naprave neku novu genetiku, pa to je cudo kako uspeva i nista mu ne smeta i niko ga ne dira. Sejao psenicu na suncokretiste, u jednom delu malo lezala voda preko zime i potpuno ubavila psenicu na tom praznom mestu sad nikao suncokret
 
Juče bio na njivi da vidim moj HE144 loše niče, 14 dana od sejanja, a soja posejana u isti dan već se vide vrste. Prvi put u životu sejem suncokret i već razočarenje na startu ali čekam još 5-6 dana pa idem da pogledam kakav je
 
Isti problem imam sa he144 ,cekam jos maks nedelju dana da vidim sta ce biti,jer mnogo semena je tek krenulo da pusta klicu,videcu kako ce taj napredovati,ako ne presevam i to je to,spram LG i Mas hibrida,pioneer im nije do kolena sa nicanjem,jeb.. ga sitno seme.
 
Sta mu se desava pa se ovako uvrce? Ovaj sa slike je Subaro ali isto sam primetio i kod HE144 do duse u malo manjoj meri. Takodje na nekoli komada sam video da ga grickaju mravi..

image.png
 
Nazad
Vrh