Suncokret 2022

Prosle godine sam u onoj nesrecnoj suši posejao 3.maja i bio je bolji od onoj sejanog oko 10.aprila. Kako stvari stoje moracu da presejem nekih 6ha, divlje svinje su napravile hirošimu..
 
Sta mu se desava pa se ovako uvrce? Ovaj sa slike je Subaro ali isto sam primetio i kod HE144 do duse u malo manjoj meri. Takodje na nekoli komada sam video da ga grickaju mravi..

image.png
Јеси га прскао нечим пре ницања, делује као фитотоксичност?
 
Da li si radio sa mezotrionom prosle godine? Ako jesi hoce da suncokret zavisno od njive zemljista malo da zuti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas presejana parcela koju su unakazili insekti i ostala žgadija.Ispalo je super, prolaz drljačom i setva, sejao sam na 4 cm u baš mokru zemlju.Išao sam na 18.5 cm a seme dodatno namolao Mesurolom pa ću da vidim šta će biti od svega.
 
Danas prvi put sejao suncukret , seme pionir le99 na 22.6cm, otislo mi je malo vise semena, oko 10 vreca na 15 16 jut, da povecam razmak, ili je to neka normalna potrosnja, rekli su mi vreca na hektar, nikako se ne uklapam..
 
Јеси га прскао нечим пре ницања, делује као фитотоксичност?
Prskan je s-metolahlorom na crno.. A ne znam da li je mene Ogi pitao ali jeste na ovim parcelama isao na kukuruz koji je prskan mezotrionom prosle godine. Imam ga i na psenici pa cu da vidim i tamo stanje ovih dana.. Hoce li se oporaviti ili treba nesto da se radi, ukoliko uopste moze nesto da se uradi?
 
Danas presejana parcela koju su unakazili insekti i ostala žgadija.Ispalo je super, prolaz drljačom i setva, sejao sam na 4 cm u baš mokru zemlju.Išao sam na 18.5 cm a seme dodatno namolao Mesurolom pa ću da vidim šta će biti od svega.
Da nije mali sklop mozda.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Sejao sam sve na 21 i nešto na 19 cm za probu a zbog insekata i kasnije zečeva da bi sklop nakon njihovog harakirija bio pristojan.
 
Znam samo se salim i ja sejao na 20,4.. 70000 biljaka.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Danas prvi put sejao suncukret , seme pionir le99 na 22.6cm, otislo mi je malo vise semena, oko 10 vreca na 15 16 jut, da povecam razmak, ili je to neka normalna potrosnja, rekli su mi vreca na hektar, nikako se ne uklapam..
Ako si sejao na 22,6 trebao si da izbacis 63207 po hektaru.
Za 75000 po hektaru ti treba razmak od 19cm
14285/0,19m=75184
 
Пуно си потрошио. Или је хватало по 2 зрна повремено или има мање семена наравно под условом да си посејао толико (можда су њиве ипак веће).
 
Prskan je s-metolahlorom na crno.. A ne znam da li je mene Ogi pitao ali jeste na ovim parcelama isao na kukuruz koji je prskan mezotrionom prosle godine. Imam ga i na psenici pa cu da vidim i tamo stanje ovih dana.. Hoce li se oporaviti ili treba nesto da se radi, ukoliko uopste moze nesto da se uradi?

Malo ce imati tufne, zute boje ali nebi trebalo da mu bude bilo sta, meni se desilo prosle godine gde sam one tamo godine unazad isao dva puta dozu i po sa mezotrionom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh