Suncokret 2022

Upravo sam se čuo sa zaštitarom u vezi prskanja malog ekspres suncokreta.Kaže da može slobodno sa dozom od 30gr/ha samo da se sačeka da svaki nikne i istera sredinu.
Kojom dozom prskas tim tribenuronmetilom tj. ekspresom psenicu? 15g po ha i unisti se korov i samonikli suncokreti koji nisu ekspres. Sa 30, a moze i 35g po ha ima sve da zbrise i sto je naj vaznije ne ostavlja trag na suncokretu. Moze i split 15+15 ili 15+ 20.
 
Ići ću 30gr/ha jer je žestok napad korova, pogotovo na novim zakupima a nadam se da neću morati raditi korekciju jer će do prskanja izaći sve 100% pa i klijanci.
 
Pocinje da nice 13 dan od setve.
467108ed86bf760ced56d834e4101050.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Molim za savjet. Ona 2.5 ha sto su ostala u redovima nakon proloma oblaka i grada je u doobroj klici međutim stvara se pokorica. Najavljuju nekakve manje kise sutra i u srijedu ali ako omane,šta činiti? Da li mozda špartačem prozujat brže i sto bliže da razbije što više ili brnača vrhovima klinova?Ima li ko kakva iskustva
 
Imam ja slican problem na jednoj parceli isto suncokret,nesto je niklo,nesto nice,jedan deo pusta klicu,nesto je ispod pokorice na slatinastim delovima ....cekacu jos do kraja nedelje da vidim sta i kako,nada je jos da ce pasti nesto kise u sredu i pomoci da nikne jos malo sto nije niklo.Videcemo posle kakav je sklop i dal ostaviti ili presevati ili nekako razbijati pokoricu ....
 
Molim za savjet. Ona 2.5 ha sto su ostala u redovima nakon proloma oblaka i grada je u doobroj klici međutim stvara se pokorica. Najavljuju nekakve manje kise sutra i u srijedu ali ako omane,šta činiti? Da li mozda špartačem prozujat brže i sto bliže da razbije što više ili brnača vrhovima klinova?Ima li ko kakva iskustva
Ako ne padne kiša da omekša koru mislim da jedino pomaže onaj jež sa zvezdama ako neko ima u tvom kraju.Nisam siguran za ove eko drljače, suncokret ima baš kilav koren, lako se lomi...Možda samo rotore od spremača pustiti ako imaš sa flahovima
 
Ovo što radoslav kaže ja sam jedared uradio, doduše ne sa, spremačem već sa drljačom koja ima rotore, poskidao krila sa klinovima, ostao samo ram sa, rotori a, i polako.. Uspelo je, usev je bio u fazi da nikne, tj samo što nije...
 
Kora je još mekana a kolega ima tu mašinu za razbijanje pokorice,federi nekakvi. Ako sutra ne padne proću sa tom " grebom". Kaze namjenski za pokorice,on je koristi u soji i sirku kaz zakori
 
Radoslave, daj iskustva sa Vibalom.. kada je prskan korov , u kojoj fazi je bio suncokret.. i zaključak da li je opravdan finansijski?

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pretanjirano komplet 5 ha. Idemo tu sa kukuruzom i to je to. Pitanje novo,ono sta nikne u kukuruzu da li će nikosav i intermeco da spali. Iću ovu kombinaciju ili nikosav i coloseum
 
danas deseti dan i izbija mi suncokret ali pojavila se greska ostalo neoprskano jedno 50 metara pola prskalice sirine .Znao sam da mi je nestalo otrova ali zbog opustenosti malo sam omanuo[bilo je i manjih zdravstvenih problema ,praznici]Kondi je u pitanju jel ima neka kombinacija da popravim ili ostaje motika?
 
Nazad
Vrh