Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Daleko je pionir iz syngente u suncokretu kao sto je u kukuruzu daleko dkc isped syngente. Bacardi ako zelis rani ili subary kasniji.. ja poslednih par godina sejem prvo kukuruz pa suncokret nekako mi ta srednja setva lepse izgleda od rane. Suncokret sejan ove godine od 17 do 23.4.. od ove godine sve povrsine prskane sa piktorom.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
I iz mog iskustva Pionir manje rodi. Ipak kad se ukalkulise da je seme dosta jeftinije, takodje i herbicidi za sirokolisne korove to je tu negde. Mozda ce ove godine biti u prednosti Sidzenta zbog dobre cene suncokreta. Juce skidali Neomu 1100 kg po jutru na losijoj zemlji. Sledeci je na redu za desetak dana.
 
Ja sam prešao na SY jer mi se kod Pioneera ne sviđa što sredina glave bude prazna.Ove godine posejan SY Subaro na svim površinama pa ćemo da vidimo šta će vaga da kaže.Cena semena ista kao i Pioneer iz Express grupe.
 
Pričaju mi pčelari da pčele baš nevole pionirov suncokret , možda zbog toga i ostane neispunjena sredina glave , e da još kažu da vole neki Francuski , ja pitam jel Durban od causade e kažu taj taj najviše medi , kod mene 100% pod Durbanom .
 
Naprotiv ..kod mene u zadnjih par god pionir brije sy .U startu sa sy redovno problem sa semenom .
Sto se tice prinosa nisam primetio da je laksi.Glave su pune nema suplje sredine.Sejao sam sve od sy.Subaru nikakav.Sumiko je bolji.Neoma mozda i najbolja od tih stos e prskaju sa pulsarom.Sejao sam i adagio nista posebno.za sada kod mene le99 sampion.
 
Diamantis slikan juce i Le99 prekjuce. Setva cini mi se 22 i 23.4.
Zadovoljan sam kako su prebrodili susan period u junu i julu do onih kisa, u sredini nema praznih zrna. Imam nesto posejano 12.4 dosta losiji sitnije glave i dosta sitna zrna u sredini u odnosu na kasnije posejane vidi se da su vise fasovali od onog susnog perioda.
Ali su dosta jaki napadi ptica ove godine, pojesce solidnu kolicinu roda. Nije ih bilo u ovolikom broju zadnje 3 godine.
981fa954f10bb556eafdd701b6697831.jpg
7377ebcd86f05ef4ad3df45099c66598.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
Да л' је неко ове сезоне регистровао неку од оних белих, сивих, мрких пегавости и трулежи по сунцокрету?

Овде код мене ми изгледа да су сунцокрети поприлично уредни.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh