Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema potrebe za tenzijom svako ima svoj stav. U sustini je da se cene uvek smanjuju u zetvi kada je sve gotovo! Ministar je izjavio da cene padaju "imali ste sansu da potpisete ugovore, sto niste" i cinican smeh! Tako da ovo je sve samo ne slobodni trziste jer politicari zastupaju mocnike da bi i tamo zaradili pored funkcionerske plate! Paori nemaju poverenje vise u nikoga pogotovo od kad je ova bagra dosla na vlast! Ako je i ovog puta interes da nas zajebu bez obzira dali ce neko nagodinu sejati suncokret oni ce to i uciniti!
 
Pre par godina repa se terminski potpisivala po neznam kojoj ceni, pa kad je doslo da se vadi ljudi su MORALI potpisivati anex ugovora na manju cenu.
Banana drzava, nece mafijoze nama dati ono sto ne moraju.....
40 dindzi akont +doplata dinar/dva..... (uz obrazlozenje za manju cenu od terminske " Sto nisi potpisao kada ti je nudjeno?")
I da pevamo.....
 
Ne znam ljudi, zajebati nas mogu ali ni to nece do veka. Moj prijatelj je u januaru odbio 48 din na potpis jer je pricao sa likom koji je 3 covek u otkupu na nivou drzave. Rekao mu je ne potpisuj na 48 din cekaj septembar. Da li ga je zaj...o ili ne eto videce se. Svake godine se nesto novo iskristalise bilo pozitivno ili negativno. Iskustvo vise. Ovde je dosta njih ugovorilo od 48-52 ali jako puno njih je odbilo. To sa repom znam,uslovljavali su prijem ako ne potpisu aneks,repa lezala na njivama,ma show
 
Caco, kao što rekoh u mnogim stvarima se ne slažemo, pogotovo oko roka setve, a opet u mnogima se slažemo, sad bi to lajk dugme stisnuo 5 puta..
 
Jebi ga kome je bilo malo 50-ak dinara na suncokretu terminski onda nemam neki komentar.
Repa je pre 5-10godina isla dole, ali sad usled suse ide povecanje osnovne cene za rod 2021 samo to niko ne spominje.
 
Ako mi ti" kažeš" ne bi ni paradajiz u bašti posejao kad vidim oko čega mudruješ. A ako mi kaže vlasnik otkupnog mesta sa kojim saradjujemo pa uz to kaže dođi za 15 dana da potpišeš papire to je već nešto drugo. Nisam crtao kad sam rekao " rečeno je", zbog tebe sam možda trebao.
Druže odgovaram ti na ono što si napisao, nemoj se gicaš sada 😉
 
Otkup ne država.. Ne znam ni ja ko je. Ne žele da kažu. Prošli info o kukuruzu i ceni od 20 din do nove godine je od njega. I tad je bilo neverovatno al eto desilo se.
 
Ne znam ljudi, zajebati nas mogu ali ni to nece do veka. Moj prijatelj je u januaru odbio 48 din na potpis jer je pricao sa likom koji je 3 covek u otkupu na nivou drzave. Rekao mu je ne potpisuj na 48 din cekaj septembar. Da li ga je zaj...o ili ne eto videce se. Svake godine se nesto novo iskristalise bilo pozitivno ili negativno. Iskustvo vise. Ovde je dosta njih ugovorilo od 48-52 ali jako puno njih je odbilo. To sa repom znam,uslovljavali su prijem ako ne potpisu aneks,repa lezala na njivama,ma show
Ko nije hteo da potpise na 52 il je alav ili je hazarder?
 
Ko nije hteo da potpise na 52 il je alav ili je hazarder?
Prošle godine je soja potpisivana na 40 din a kukuruz 16.5 ako se ne varam. Soja u žetvi 45 din a posle duplo veća. Da li je i taj koji nije potpisao hazarder i alav? Ne brate nego se neda,bori,pokušava da izvuče nešto. Nekad pukne a nekad duplo na kukuruzu i soji. Ne treba to osuđivati već hrabriti. A ako kažemo dobićemo koliko nam daju unapred smo izgubili. Sve kreće od pojedinca pa i oni protesti po Francuskoj. Nagomilan bes je čudo.
 
U mnogim mestima nije nista ni nudjeno, pa bih ja pitao ministra sta oni da rade ljudi jer nisu imali da biraju! Mogli su na berzi da ga prodaju bilo je milion kupaca, treba kolicina, treba ga utovariti-izvagati, nece na silos da prime tvoj jer si prodao drugom! Itd itd. Nije samo reci bila je terminska.
 
Jebi ga kome je bilo malo 50-ak dinara na suncokretu terminski onda nemam neki komentar.
Repa je pre 5-10godina isla dole, ali sad usled suse ide povecanje osnovne cene za rod 2021 samo to niko ne spominje.
Jebi ga neko neće da reskira da prodaje robu koju nema na stanju. Ugovarati terminski tojest prodati suncokret u maju ili junu mesecu je isto kao prodati goluba koji je još na grani. Em neznaš dali će da rodi 1200kg/kj ili 2400kg/kj , em dali će nešto uopšte da rodi, slično stanje i
li još gore je i sa prodajom kukuruza terminski, tri četiri meseca pre žetve.
 
Meni se čini da ovde neki i dalje ne kapiraju da terminska prodaja nikakve veze nema i nikada nece uticati na cenu u žetvi ili posle nje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh