Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo sto je repica ovrsena pre vise od mesec dana a gusenice se pojavile tek sada, malo je mnooogo vremena proslo.
Larva ili gusenica se razvija 15-18 dana, tako da ove sto sada jedu suncokret su se definitivno tu i izlegle.
Inace suvo i toplo vreme izrazito povoljuje razvoju repicine ose, a mi upravo takvo vreme imamo trenutno.
Priznajem da ne poznajem dobro životni ciklus ovog insekta, ali mi i dalje nije jasno kako nisu ugrožene i ostale parcele suncokreta, nego samo one do repice. Ako te ose lete samo par metara onda im krila ne trebaju, to mogu da odrade i pešice po zemlji.
 
Posle skidanja repice je prošlo dosta dana ,lepo se "omlatila " a posle junskih kiša i toplote rasla je kao mutava.Mislim da je osa polagala jaja na repici a suncokret u blizini je žrtva ,pošto su pojele mladu repicu .Pretpostavljam da su gusanice "peške ušle u suncokret.
 
Sve je do genetike...
3d020c339500bb6da4ffa2dc693071a0.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Koji hibridi su u pitanju
 
Budemo li tako razmisljali najebali smo...zato sto su se smanjile povrsine sve dok u januaru nije receno da ce cena biti oko 50 din.Tad su mnogi posejali
Rečeno i ugovoreno nije ista stvar!
Tako da ostaje samo na rekla kazala kao i ranije.
Nećemo uraditi nista sve kod sebi ne otvorimo i strano tržište koje plaća više.
Ili konačna cena pre setve.
Mislite da Raca slučajno vozi za Tursku
 
Kod nas jako kilavo izgledaju,ko bude imao 1500kg/kj noga u guzu,a vidim i okolina je losa,dosta je u travi,kisa padala u cvetanju,ima dosta supljih zrna,a sada susa nema da nalije ovo sto je oplodjeno,H ima da bude bunar i da se crni iza kombajna.
 
Rečeno i ugovoreno nije ista stvar!
Tako da ostaje samo na rekla kazala kao i ranije.
Nećemo uraditi nista sve kod sebi ne otvorimo i strano tržište koje plaća više.
Ili konačna cena pre setve.
Mislite da Raca slučajno vozi za Tursku
Ugovarano je i potpisano po toj ceni. Kad kažem rečeno neki su potpisali ali i odbili da potpišu za tu cenu.Očekuju više. Dovoljno je bilo vremena da se odluče da li će posejati suncokret.A niko ne može da mi kaže da to nije uticalo na površine pod suncokretom ovde kod nas.
 
Ako ja tebi "kazem" da ce sledece sledeće godine biti 75din/kg hoćeš li svu svoju povrsinu posejati suncokret?

Verujem i ja da je uticalo na povrsine ali smisla nema! Zadnjih 15 godina se uvek pricalo o vecim cenama koje se nisu ostvarile!
Zasto bi sada?
 
Ako mi ti" kažeš" ne bi ni paradajiz u bašti posejao kad vidim oko čega mudruješ. A ako mi kaže vlasnik otkupnog mesta sa kojim saradjujemo pa uz to kaže dođi za 15 dana da potpišeš papire to je već nešto drugo. Nisam crtao kad sam rekao " rečeno je", zbog tebe sam možda trebao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh