Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prijatelj je danas primetio da su suncukreti pored kojih je bila uljana repica doživeli napad gusanica .Brste lišće ,prelaze na glavice a ulaze po 5-6 m u suncokret ,za sada .Još ovo čudo nije diralo suncokret.
Evo par slika .


 
Imam problem sa postavljanjem slika, ni na jednom sajtu ne mogu da ih okacim..
Trenutno Mas 85 Su šije po izgledu sindzentinog sumika
 
Gusenica Repicine lisne ose(Atalia colibri),za nju je zakon Pirinex super,mada je resava i Nurele D i kopije njegove,0,7lit/h...
Jedu kao djavoli,ja sam pre par godina prskao suncokret,ali je bio metar visine,ovo sad...jbm li ga.
 
Ovde nema prskanja ,nemamo odgovarajuću mehanizaciju za taj posao a 10-tak dana je do žetve .
 
A da li bi pomoglo da se prskanje obavilo tako što bi se išlo po parceli na kojoj je bila repica sa podignutim krilom prskalice iznad suncokreta. Barem ove godine suncokret nije nesto visok.
 
Gusenica nije isla po zemlji sa repice na suncokret......
Vec je Osa doletela i polozila jaja na suncokret. Tako da verovatno gusenica ne bi nilo samo na obodu t.j. oprskanom suncokretu....
 
nije letela Gusenica nije isla po zemlji sa repice na suncokret......
Vec je Osa doletela i polozila jaja na suncokret. Tako da verovatno gusenica ne bi nilo samo na obodu t.j. oprskanom suncokretu....
Ja mislim da je išla po zemlji od momenta kad je repica ovršena i ona otrešena sa repice. Ako je osa letela, zašto je nema i na suncokretima koji nisu pored parcela repice. Ako je tacno to sto ti kažeš onda će ubuduce biti jako otežana proizvodnja suncokreta.
 
Sve je do genetike...
3d020c339500bb6da4ffa2dc693071a0.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja mislim da je išla po zemlji od momenta kad je repica ovršena i ona otrešena sa repice. Ako je osa letela, zašto je nema i na suncokretima koji nisu pored parcela repice. Ako je tacno to sto ti kažeš onda će ubuduce biti jako otežana proizvodnja suncokreta.
Samo sto je repica ovrsena pre vise od mesec dana a gusenice se pojavile tek sada, malo je mnooogo vremena proslo.
Larva ili gusenica se razvija 15-18 dana, tako da ove sto sada jedu suncokret su se definitivno tu i izlegle.
Inace suvo i toplo vreme izrazito povoljuje razvoju repicine ose, a mi upravo takvo vreme imamo trenutno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh