Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kiraj pa ove gusenice ti samo pomogle, ima kombajn samo da peva.
 
Nisam nikada nista prodavao terminski evo konkretno za suncokret cena od 52 dinara je primamnjiva. A sta se desi na primer ako ja potpisem na 2t prinos pa puta toliko jutara i onda naleti neka vetrina izrusi to sve uplovaci prinos i ja nemam da isporucim dogovorenu kolicinu?
 
Ili da platis penale za ono sto ti nedostaje da ispunis ugovor......
Sve u svemu oderu ti kozu sa ledja....
Svaki kupljeni kilogram nulira 1 tvoj kilogram, znaci ako se rdod prepolovi, pola moras da kupis ili platis-dzaba si radio....
 
I on i.a pravo na odstupanje tamo de je ugovorio.
Ja npr procenim kukiriz na 7t a bude 8t on ce uzeti ili bide 5t, njima je najbitnoje da ne cuju ko se kirva i predaje na drugu stranu.
Sa repom svake godine uz cenu se ugovara i minimalna količina 50t/ha, ne znam da je iko tužen kad rod podbaci. Ako manje rodi i ne ispoštuje ne tuži šećerana.
 
Ili da platis penale za ono sto ti nedostaje da ispunis ugovor......
Sve u svemu oderu ti kozu sa ledja....
Svaki kupljeni kilogram nulira 1 tvoj kilogram, znaci ako se rdod prepolovi, pola moras da kupis ili platis-dzaba si radio....
Kako može da nulira,ti ako si potpiso na 52 možeš da ga dokupiš možda ako bude 47 ti si u zaradi 5 dinara na dokupljeno,ako bude 57 ti si u gubitku 5 dinara na dokupljeno al ozbiljne firme tolerišu manjkove posebno sad u sušnim godinama znaju da nisi prodo drugom po većoj ceni jel ga jednostavno nemaš.
 
Kako može da nulira,ti ako si potpiso na 52 možeš da ga dokupiš možda ako bude 47 ti si u zaradi 5 dinara na dokupljeno,ako bude 57 ti si u gubitku 5 dinara na dokupljeno al ozbiljne firme tolerišu manjkove posebno sad u sušnim godinama znaju da nisi prodo drugom po većoj ceni jel ga jednostavno nemaš.
A sta ako si potpisao na 52 pa bude 62?
 
Nažalost i ja mislim da će tako biti, žetva je počela , verovatno će u ponedeljak izaći sa cenom ...
 
Subaru prve 2 slike bacardi 3 i 4 slika. Subaru mislim da nece pre mitrovdana.
1b501a7d351c7ad5a77edbb3ff78242d.jpg
efba876047fe86461dc5544f1e906962.jpg
57d1a26d9647684f594ecae7759287dc.jpg
e0c8c777d91308358c967cf306fe4c10.jpg


Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh