Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja nemam bas pozitivnih iskustava sa ranijom setvom, zna da bude kilavije nicanje, tu se gubi energija klijanja, a i kad nikne ne napreduje brzo , zna da naidju hladniji dani u aprilu pa biljka stagnira, po pravilu tad se aktiviraju nadzemne stetocine pa prskaj.
Prinosno ne bih znao da kazem dal je bolje jer nemam i kasniju setvu, a i kisa je presudna u toj prici.
Ali evo npr jedne godine posejali 1.aprila i na jednoj njivi se potrefio pljusak i jaka kora kad je kukuruz bio tek da probije , i presejemo tacno 1.maja, i stiglo redovno kao i druge njive, a nicanje sto bi rekli bila fantazija
Iskreno da imam kadar traktor i sejalicu , cekao bi optimalno vreme za setvu i sejao dan noc
 
Никад више пре 15.04 нећу сејати сунцокрет. Једне године посејао у марту и те године само тако испушио ницао је тачно месец дана напало га сто јада,а принос благи ужас. И од тада само друга декада априла никако пре.
 
Ah, treba gledati svaku godinu ponaosob, ja sam Lane sticajem okolnosti posejao 15 ili 17og,pa je opet bio problem sa nicanjem, vlaga beži a kiše ni na vidiku.. Ne znači držati se datuma već vremenskih (ne) prilika, koliko je to u opšte moguće
 
best soup wilmington nc

Јели имао ко искуства са овим хибридом?

Sejao sam sumo i sumo 2, ništa specijalno, rodi ko i svaki drugi
Nisko stablo i ove godine sam ga kupio u Cmani 6990 dinara 70000 jedinica

Sa 150kg map 10 40 i urea 250 kg uree rodi malo preko 3t po Ha

To je kod nas (centralna Srbija, brdo) neki prosečan rod.
 
ove godine vjerojatno opet novosadski ronin.... zadovoljan sa cjenom sjemena i prinosom..... i vremenom kada je spreman za vršidbu, isto kao što je bio osječki luka, kojeg sam sijao godinama, al ga više nema u proizvodnji
 
I ja sam zadovoljan sa njime,lepo se vrsi,nije visok,nema supljih zrna,vaga solidno,definitvno vise od pionirovih hibrida.
 
Jedno lele nam ne gine.. 😁
Nije taj 99 niš posebno, ali je jeftino prskanje, a ja usled učestalog korišćenja stajnjaka imam ekstra zakorovljene njive, tako da nemam puno izbora.. Probao sam sindžentine ekspres hibride i oni su još gori što se tiče prinosa..
 
Ništa, ne sejem suncokret ja nešto dugo, unazad tri godine, a još mi se nije potrefilo da padne kiša u vreme kad treba prskati na crno, lane nije pala kiša mesec dana od setve, ako ne i duže, pa ne smem da se oslonim na nju...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh