Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jутрос сам из апотеке у суседном селу пар кеса 150К "Синџентиног Дијамантиса" по 23 'иљаде за кесу. За ове керефеке са кодовима не рече нико ништа, нити сам се ја сетио тога док нисам отворио ову страницу.
Djamantis jel 23 iljade ili 33 000 ? Posto u cenovniku Syngenta: Diamanthis 35 500 sa 2 lit Listego

 
Ма јок - само семе сам пазарио, без шпеција. Додуше, пре неки дан сам газди издиктирао шта ми треба од семена, па ми је јутрос јавио да је добио "Дијамантис".
 
Kakvo je stanje po pitanju semena Pioneer suncokreta?Poručio sam seme pre 4 nedelje i još uvek ništa.Rad sam da kupim i budem miran.Da li neko ima informaciju gde ima semena Le 99 na stanju?
 
Kakvo je stanje po pitanju semena Pioneer suncokreta?Poručio sam seme pre 4 nedelje i još uvek ništa.Rad sam da kupim i budem miran.Da li neko ima informaciju gde ima semena Le 99 na stanju?
Mislim da kod mene na silosima ima, bilo je Le 99 i Le 113, to je slično. Matiću, jel ima još deteline?
 
Razmišljao sam da te kontaktiram po tom pitanju ali rešio sam da sačekam još ovu nedelju pa ako ne jave da je stigao da krenem u potragu.Ima deteline.
 
Subaro Sumiko moraju malo ranije da se poseju pioneer skinemo i onda cekamo deset dana da uradimo Syngentu. Po prinosu nista bolje nista losije od Pionira expres na mom terenu.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
I ja sam dve godine unazad sejao, ali ne znam da li sumiko ili subaru, mislim sumiko, brzo ih pomeša, i lošiji su od pionira... Bar kod mene je bilo tako, čak su bili i na istoj parceli 2019te,idealno za uporediti..
 
Ja sam imao prosle godine Sumiko i Le99 parcela do parcele. Isto agrotehnika se na obe primenjuje zadnjih 7 godina. Le99 je bio bolji za 280kg/ha. Sumiko vlaga 7,5% a Le99 8,1%. Vise mi se se svidja Le99, i ranije je bio bolji od Neome. Jedina prednost Syngente zadnje 3 godine bar kod mene je teza prikolica u odnosu na Pionir ali jbg slabija kilaza po ha. A mnogi hvale najbolji su Syngentini i dajem im sansu ali sad je Pionir bio bolji. Sad sam od Syngente narucio Diamantis pa cemo videti.
Za ovu godinu nisam narucio, ali mozda sledece ubacim LG za probu.
 
Prosle godine gotovo sve parcele kod mene su bile zasejane sa njim...Slican Kondiu,dugacak vrat,glave okrenute na dole.
 
Kod mene ove god Sumiko i Diamantis idu uporedo sa LG expres hibridom i LG 50.635 CLP hibridom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh