Suncokret 2020

Ја ћу трибенурон-метил у сплиту, 20+15 г.

Него, знам да за клетодим у соји препоручују сплит апликацију, али нисам напао да пишу о сплит апликацији у сунцокрету, поготово за дозе које су у горњем опсегу препоручених. Је л' неко цеп'о клетодим у сплиту, тј. има ли потребе за тим или је "шецко једно" једном или два пута?
 
Pa zavisi kakva ti njiva,ako ti iz prvog puta 1.2l/ha ne odradi dobar posao ili nice novi sirak mozes bez problema jos tu dozu ponoviti ,ili bar do 2l/ha.Radio sam to na nekim parcelama pretprosle godine.
 
Ja sam imao ambroziju i to jako gustu , napravio sam gresku , zbog suse nisam ponovno htio prijeci drljacom da ne susim zemlju a ta zemlja je 2 godina problematicna arenda , prosle godine kukuruz je bio odlican. Kako je poslije zadnje obrade zemlja stajala tako je ambrozija dobila 5-6 dana prednosti iako je suncokret nikao rekordno 6-7 dana , plitko posejan.
 
Split aplikacija tribenuron metila jako slabo pa i nikako nece unistiti cicak, samo ga oprlji ( pozuti i malo mu se skovrdzaju listovi), posle on nastavi da raste i naraste kao da nije ni prskan.
Hektarska doza na jedno jutro u jednom prohodu isprobano bas iz tog razloga... prve godine sa
mo jedno jutro i nikakve razlike u prinosu nije bilo.......
Ko neveruje nek proba, videce.......
 
Split aplikacija tribenuron metila jako slabo pa i nikako nece unistiti cicak, samo ga oprlji ( pozuti i malo mu se skovrdzaju listovi), posle on nastavi da raste i naraste kao da nije ni prskan.
40gr na jutro u jednom prohodu isprobano bas iz tog razloga... prve godine sasmo jedno jutro i nikakve razlike u prinosu nije bilo.......
Ko neveruje nek proba, videce.......
Potvrđujem.
 
Split aplikacija tribenuron metila jako slabo pa i nikako nece unistiti cicak, samo ga oprlji ( pozuti i malo mu se skovrdzaju listovi), posle on nastavi da raste i naraste kao da nije ni prskan.
Hektarska doza na jedno jutro u jednom prohodu isprobano bas iz tog razloga... prve godine sa
mo jedno jutro i nikakve razlike u prinosu nije bilo.......
Ko neveruje nek proba, videce.......
Da li 40gr na jutro ideš preparat sa 500g/kg tribenuron metila ili sa 750g/kg tribenuron metila?
 
Podnese i 750g/kg ,
Split aplikacija tribenuron metila jako slabo pa i nikako nece unistiti cicak, samo ga oprlji ( pozuti i malo mu se skovrdzaju listovi), posle on nastavi da raste i naraste kao da nije ni prskan.
Hektarska doza na jedno jutro u jednom prohodu isprobano bas iz tog razloga... prve godine sa
mo jedno jutro i nikakve razlike u prinosu nije bilo.......
Ko neveruje nek proba, videce.......
40g po kj podnese pionir ali ova singenta je malo pozutila i sa manjom dozom a mislim da se na pioniru nije vidjelo nista.
 
Ja sam prosle godine radio na ciste njive 35gr/ha,tamo gde je bilo ambrozije i palamide 60gr/ha i suncokretu nije falilo nista,prinos bio kao da je radjeno 35gr
 
Ako se u psenici taj isti herbicid preporucuje do 25g po ha, zasto ici sa vecim dozama ako i manje odrade posao? Korovi su gotovo isti.
 
Psenica je gusta i zajedno sa herbicidom nadjaca korov. U suncokretu sa 25gr/ha mozes samo da unistis gorusicu i misjakinju. Na ambroziju,poponac,cicak i palamidu se ide sa malo jacim punjenjem.
 
Mene zanima ako oprskam sa tibenuron metilom i slucajno dodje do presejavanja, moze li se sejati express suncokret ponovo?Skodi li suncokretu?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ljudi bas ste se raspisali a niko nije pisao kolicinu am u preparatu, tj. da li je 500 ili 750 g/ha. Razlika je citavih 50% u sadrzaju am.
 
Sumiko
Malo sam zeznuo sa dubinom pa 80% niklo brzo a ostatak malo kasnije. Ali nije lose kakvo je prolece.
Spremio sam mu 35g/ha Murala tretman do kraja nedelje.
Nisam stigao da obidjem jos par njiva Pionira i jos jednu Sumiko. Pocela da rosi kisa ali samo sam se dzaba vracao kuci.
53c2635d893159f0260644641065cb8e.jpg
67fe6a9cdf1818a2f6e0e3402393ef25.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh