Suncokret 2020

Sapatnik

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Apr 2018
Poruka
551
2016. Године сам има сличну ситуацију само са кукурузом. 3 х шпартан.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.

sremac84

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2014
Poruka
3.444
Znam, naravno, zato je i suncokret posejan na ovu parcelu... Al opet, nikad, ali nikad nisam imao ovakav haos...

Spajki

Član
Učlanjen(a)
11 Okt 2009
Poruka
4.653
Da li je neko mešao ove kopije Expresa sa herbicidims za sirak ili je ipak pametnije ici odvojeno?Iskustva?

Učlanjen(a)
4 Jan 2014
Poruka
280
Da li je neko mešao ove kopije Expresa sa herbicidims za sirak ili je ipak pametnije ici odvojeno?Iskustva?
Ja imam drugara koji zivi i radi u austriji, dosao za vikend pomesao i kopiju expresa i kletox oprskao sve odjednom, nije imao vremena da radi iz dva puta. Ja sam mu kasnje kombajnirao, nije imao trave a prinos prosecan, nisam primetio da mu je smanjilo prinos

zektor

Član
Učlanjen(a)
2 Jul 2013
Poruka
1.031

Ja svake godine mesam i nisam nista primetio... e sad ja uvek stavljam punu dozu recimo cerealisa i pola doze fuzilejda pa kasnije jos pola doze da dokrajcim sirak.

Rasa91

Član
Učlanjen(a)
31 Jan 2013
Poruka
1.979
Zbog cega se na suncokretu javljuje zute pege ili tufne tako da se izrazim? negde manje negde vece ali po celoj njivi je tako.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока

BOKIBOLE

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2011
Poruka
3.218
Raso ne znam kako je kod tebe, ali kod mene se javlja problem na suncokretu gde je i prosle godine bio suncokret. Tamne pege oivicene zutim prstenom. Lici mi na alternariu. Ima je na kotiledonima i prvom paru listova. Da li je neko koristio fungicid i koji? Cini mi se da je clan mirmag iz Kucure koristio pre ili u butonizaciji. Izgleda da cu ja morati ovih dana tretirati.

BOKIBOLE

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2011
Poruka
3.218
Da. Pisano je o tome u ovoj temi proletos. Teski pesak je u pitanju. Psenicu ne sejem, kukuruz ne bi uspeo ni metlicu da izbaci, soje bude par stotina kg po jutru. Suncokreta bude izmedju 1500 i 2 t po jutru.

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
8.256
Ove god. imam i ja par kj suncokreta u monokulturi. A imao sam i prosle god.
Proslogodisnje iskustvo je to sto u pocetku je ruzna da ruznija ne moze biti parcela.
Samoniklog dovoljno da ti se zgadi. U planu je bila kasnija setva kako bi krenuli neki korovi i samonikli pa nakon setve odraditi totalom ali suva zemlja i niske temperature imali su negativan uticaj nicanja istih.
Resili smo posejati i kasnije krenula igranka. Jednom za sad sparato kad je suncokret bio mali uz pomoc stitnika na spartacu, prskao Imazamoxom i sledi jos jedno spartanje.
Kad dostigne visinu od 40-50 cm posle drugog spartanja vec pocinje njiva da lici na nesto iako samonikli je ostao u redu.
Prosle godine prinos je bio sasvim zadovoljavajuci od 2300 kg/kj.

Vrh