Suncokret 2020

Зорге

Član
Učlanjen(a)
26 Mar 2019
Poruka
365
Ја ћу трибенурон-метил у сплиту, 20+15 г.

Него, знам да за клетодим у соји препоручују сплит апликацију, али нисам напао да пишу о сплит апликацији у сунцокрету, поготово за дозе које су у горњем опсегу препоручених. Је л' неко цеп'о клетодим у сплиту, тј. има ли потребе за тим или је "шецко једно" једном или два пута?

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
2.750
Pa zavisi kakva ti njiva,ako ti iz prvog puta 1.2l/ha ne odradi dobar posao ili nice novi sirak mozes bez problema jos tu dozu ponoviti ,ili bar do 2l/ha.Radio sam to na nekim parcelama pretprosle godine.

grabik

Član
Učlanjen(a)
5 Avg 2015
Poruka
2.127
Ja sam imao ambroziju i to jako gustu , napravio sam gresku , zbog suse nisam ponovno htio prijeci drljacom da ne susim zemlju a ta zemlja je 2 godina problematicna arenda , prosle godine kukuruz je bio odlican. Kako je poslije zadnje obrade zemlja stajala tako je ambrozija dobila 5-6 dana prednosti iako je suncokret nikao rekordno 6-7 dana , plitko posejan.

caco

Član
Učlanjen(a)
14 Jul 2013
Poruka
433
Split aplikacija tribenuron metila jako slabo pa i nikako nece unistiti cicak, samo ga oprlji ( pozuti i malo mu se skovrdzaju listovi), posle on nastavi da raste i naraste kao da nije ni prskan.
Hektarska doza na jedno jutro u jednom prohodu isprobano bas iz tog razloga... prve godine sa
mo jedno jutro i nikakve razlike u prinosu nije bilo.......
Ko neveruje nek proba, videce.......

CVEJA Po

Član
Učlanjen(a)
9 Dec 2010
Poruka
2.819
Split aplikacija tribenuron metila jako slabo pa i nikako nece unistiti cicak, samo ga oprlji ( pozuti i malo mu se skovrdzaju listovi), posle on nastavi da raste i naraste kao da nije ni prskan.
40gr na jutro u jednom prohodu isprobano bas iz tog razloga... prve godine sasmo jedno jutro i nikakve razlike u prinosu nije bilo.......
Potvrđujem.

lucky

Član
Učlanjen(a)
8 Dec 2008
Poruka
866
Hektarska doza na jedno jutro u jednom prohodu isprobano bas iz tog razloga... prve godine sa
Da li 40gr na jutro ideš preparat sa 500g/kg tribenuron metila ili sa 750g/kg tribenuron metila?

grabik

Član
Učlanjen(a)
5 Avg 2015
Poruka
2.127
Podnese i 750g/kg ,
40g po kj podnese pionir ali ova singenta je malo pozutila i sa manjom dozom a mislim da se na pioniru nije vidjelo nista.

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
4.911
Ja sam prosle godine radio na ciste njive 35gr/ha,tamo gde je bilo ambrozije i palamide 60gr/ha i suncokretu nije falilo nista,prinos bio kao da je radjeno 35gr

coci064

Član
Učlanjen(a)
13 Nov 2013
Poruka
5.214
Ako se u psenici taj isti herbicid preporucuje do 25g po ha, zasto ici sa vecim dozama ako i manje odrade posao? Korovi su gotovo isti.

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
4.911
Psenica je gusta i zajedno sa herbicidom nadjaca korov. U suncokretu sa 25gr/ha mozes samo da unistis gorusicu i misjakinju. Na ambroziju,poponac,cicak i palamidu se ide sa malo jacim punjenjem.

daner

Član
Učlanjen(a)
12 Dec 2009
Poruka
2.387
Mene zanima ako oprskam sa tibenuron metilom i slucajno dodje do presejavanja, moze li se sejati express suncokret ponovo?Skodi li suncokretu?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

BOKIBOLE

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2011
Poruka
3.218
Ljudi bas ste se raspisali a niko nije pisao kolicinu am u preparatu, tj. da li je 500 ili 750 g/ha. Razlika je citavih 50% u sadrzaju am.

IMT577dv

Član
Učlanjen(a)
19 Nov 2012
Poruka
2.933
Sumiko
Malo sam zeznuo sa dubinom pa 80% niklo brzo a ostatak malo kasnije. Ali nije lose kakvo je prolece.
Spremio sam mu 35g/ha Murala tretman do kraja nedelje.
Nisam stigao da obidjem jos par njiva Pionira i jos jednu Sumiko. Pocela da rosi kisa ali samo sam se dzaba vracao kuci.

Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока

Vrh