Suncokret 2020

Peet jedna sugestija u vezi kombajna.Nemoj voziti po njivi sa otvorenom lulom za kipovanje.
 
Шта смета да се вози по њиви са отвореном ,оће отпадне док се вози
 
Шта смета да се вози по њиви са отвореном ,оће отпадне док се вози
Smeta baš puno, može vlasnik kombajna da prilazi njivi gde njegov radnik vozi kombajn sa otvorenom cevi, onda vlasnik pogleda i vidi kako se zaljuljao dalekovod, sledi šok a posle par sekundi dobije neodoljivu želju da majstoru sa otvorenom cevi otkine glavu golim rukama...Opasno u svakom slučaju...
 
хе хе па нема тих чудеса и високог напона код мене у њивама , мож терати како оћеш:osmeh:
 
Olalija al to samo ako je kombajn žut? Ako je zelen onda se to ne dešava? 😀
Pa ima razlike, kad je zelen cev se uvije oko dalekovoda, gazda i radnik popravljaju cev jedno mesec dana ili iskeširaju 10000 evra. Kad je žut, padne dalekovod, posle gazdinog šoka ako vozač preživi, daju se u bekstvo da ne nabrljaju od elektrodistribucije... :udri: :udri: :udri: :udri::udri::udri::haha::haha::haha:
 
Нисам никад обратио пажњу на ту могућност да лула може да качи,али док сам возио рођаков трактор са утоваривачем ону бодљу за рол бале сам морао да спустим кад пролазим кроз село да не будем светлећи циркус на асфалту
 
Izgleda da je i prethodni vlasnik cinio bas takvu gresku vozeci otvorenom lulom. Skinuli smo je dole i zavarili pola od otvora na luli na samom pocetku kod onih klizaca polumeseca.
Kad smo podigli sa kraja imala je lufta skoro 15 cm gore dole koliko je poderana bila. Sad je perfektna.
 
Nema ni kod mene ali ima kod ovih što radim usluge. Ove godine ljudi po Sremu davali imena banderama i dalekovodima po meni i mom kombajneru...

Da li imate i 400kV dalekovod. Opet je u funkciji . Na taj ako roda naleti nezgodno izmedju bandera i zice poslije eksplozije i vatrene lopte ni perje ne padne na zemlju.
 
Kanda dobro reaguje na veštak pod brazdu.😉
И ја лично добро реагујем када ујесен заорем нешто прашка, а не само то што посејем. ;)

Добро, је л' има овде живих људи који за сунцокрет у пролеће разбацају амосулфан? Теорија га препоручује, али праксу баш и не видим и не чујем за њу (или баш ретко).
 
Ле 99.Каснија сетва.
45ae26496c6abf4c315523352f003b26.jpg
55ed7d2412c8968c630999c75cfbd96a.jpg
b9e81a0b0c6aea9f918499ceab23e402.jpg


Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Probali smo da skidamo suncukret ali smo brzo odustali .Kondi prema Melencima ,nejednako zrenje .Posle jednog prohoda uz tri štelovanja i dva dotezanja korpe ,odustali smo.Ima ga crnog oko 25 posto ,pola je žut sa lišćem a 25 posto je zelen.Tog ne može da izvrše .
Bili smo voljni da isprobamo koliko stane u prikolice sa povišenjem ali moramo sačekati da sunsukret sazri.
 
I kod mene je nejednako.
Ja cenim da će stati preko 6t, možda 6,2 sa tim povišenjem.
 
I ja sam isao da obidjem moj Le25,isto veoma nejednako ai cini mi se da ima vise zrelih glava. Sutra uzorkujem i nosim na merenje vlage.
 
Nazad
Vrh