Suncokret 2019

nijje visok, srednje visine, npr kao neoma, tu negde
 
Završena žetva danas, generalno sa rodom prezadovoljan,na našem terenu je dobro rodilo,dobar raspored padavino,jednako nicanje ostalo su nijanse u pitanju.
Sutra kad izmerim biće tačnih podataka.
 
Završen suncokret danas mas 80 i euralis genesis prosek za naplatu 1960kg po jutru. Jesenas bačeno 100kg mapa 10-40 i pred setvu oko 100kg ureje.
 
@kiraj
Nije dostupan video gore sto ste postavili,koliko redi hvatate ,5 ili 6 ?.Vidim ima pomalo zelenog lisca u njivi sto vrsite,jel ne bude problema sa primesama,tj ne zavrsi li u bunker izmlevana zelena masa ?.
Ja sam danas imao malo problema sa tim,koristim kukuruznu korpu,obrtaje 330-350,probao sam igrati se sa stelovanjem sita ,ali kad se dobije cisto u bunker da ide,onda prosipa nazad puno,bas da poludis ,i sve to jer ima ponegde pomalo zelenog lisca,a vlaga 10% kad sam predao....
 
Završena žetva danas, generalno sa rodom prezadovoljan,na našem terenu je dobro rodilo,dobar raspored padavino,jednako nicanje ostalo su nijanse u pitanju.
Sutra kad izmerim biće tačnih podataka.
Predato danas sve,
prinosna na najlošijoj parceli 1871 kg/kj SRPS (neoma),najbolja parcela za mene do sad neverovatnih 2649 kg/kj SRPS (le 25)
prosek ove godine 2363 kg /kj plativog.Prinos je računat tačno po površini iz katastra,ništa zaokruženo.
Najlošija parcela novi zakup predusev kukuruzište a definitivno najbolje su se pokazale parcele gde je u avgustu zaorano 200 3x15 i posejana repica koja je kasnije presejana.
Setva je bila od 18.4 do 25.4, neoma i le 25.
Predusevi,kukuruz,pšenica i jedna parcela suncokret.Neke su đubrene sa 150 kg po kj 3x15 u proleće a neke gde je bila repica 200 kg po kj u avgustu 2018.
Sve isprskano na crno sa telus,zeazin i girasolin, kasnije urađena korekcija u Le 25 sa punom dozom cerealisa i puna doze flupisora a neoma rađena sa pola doze pasata i puna doza flupisora.Ošpartan.
Spreman je bio retengo i propuls ali je naglo prerastao i ništa od toga nije iskorišteno.
Kiše su bile na našem terenu baš redovne i obilne.
Da ne budem ironičan ali u planu je bilo da se ove godine ne seje suncokret ali repice sam morao da presejem i uletelo novog zakupa pooranog pa sam na te parcele bacio mešano proletost,nekad se tako jednostavno namesti.
 
Nije mi jasno oko videa ,i meni je ne dostupan .Dva puta sam ga postavljao na jutjub.Teramo 6 redi ,nema problema sa nečistoćom .

Sada mi je video dostupan.
 
Zavrsio sa suncokretom, generalno losa godina, puno stete od grada i vetra, puno praznog zrna, puno bolesti, dogodine puno manje povrsina pod suncokretom... 😁 Syngenta najbolja 2400 po lancu, setva 22.3 le 99 1900 kg po lancu, mas 85 A ako se ne varam 1700 po lancu, LG 50635 1680 kg po lancu, Lg 5665 od 1800 po lancu, LG 5663 oko 1900 po lancu... Sve u svemu prosek negde oko 1700 kg... Djubrivo zaorana 8x15x15 100 kg i 100 kg Sana... Kise koliko volis bilo...
 
Odradjena Neoma mrsavih 31xxkg/ha. Jedna parcela fasovala od ptica dosta. Videcemo Le99, njega imam vise i deluje da je bolji. Drug skinuo nesto Le25 od 3,1 do 3,5t/ha. Neoma ima teze zrno defintivno ali videcemo sta ce reci Pionir po prinosu.
 
Danas sam sa 4 jutra uspio napuniti 1 bunker, a drugi je bio oko 1/4 (DF 35.80)
Oluja je napravila puno veću štetu nego što sam mislio..........
 
Nazad
Vrh