Suncokret 2016

Le25 je kod mene dao 2200,jesam koristio sam jeftinu varijantu expresa i mogu da kazem odlicno je uradilo posao . Malo se cicak provukao, ali nista znacajno.

Nada poslednja umire.
I kod mene je bio dobar samo je previsok pa pada ispred kljunova. Rod je solidan, seme je jeftinije, hemija bagatela tako da je on naj bolje platio ove godine, mozda mu jedino Kondi parira posto je nesto prinosniji.Kakav je Le99?
 
Redom od najboljeg pa nadole sa ogleda LE99,LL06,LE19,F50,LE25,LC108,LC09 tacne rezultate neznam (nisam zapisao) sve suma 4400kg/h. Setva na23.5 09.04 pod brazdu 200kg 3x15 i 200kg KAN predsetveno, prskanje 1+1 terbutilazin-metalohlor, dva spartanja
 
Kako se proslo sa Sindzentinim hibridima koji se prskaju sa expresom, verovatno je neko imao?
Imali smo Sumiko,na tri parcele.Rani je hibrid ,bio je zdraviji od kondija i kupave,imao je manji prinos od kondija a veći od kupave.Za njive koje imaju problem sa korovima ili samoniklim suncokretom ,je dobar.Hteli smo da probamo Subaro ali ga nije bilo u prodaji ,barem u našoj okolini.
 
Ujak skinuo NS Fantaziju, 1600kg i koja kila preko, dosta,dosta poleglog sto kombajn nije mogao skinuti i u doljama gde bi trrebalo biti bolji tamo ga je uhvatila bolest verovatno od viska vlage
 
Ovršen LG 56 65M
-u jesen pred oranje 3x15 100kg/kj
-setva 11.04 na 25cm
-prskanje 13.04 Terbis 1,4l/kj na crno
-špartanje 2x
-žetva 31.08.
-vlaga 9,3%
-primesa 3,5%
-prinos 2252 kg/kj po JUS
sa gubitkom napad golubove
4796656c345e21905b8b0a4c66139582.jpg

c94f2acb3e677a341798bcf5f749f4a2.jpg
 
Ovršen LG 56 65M
-u jesen pred oranje 3x15 100kg/kj
-setva 11.04 na 25cm
-prskanje 13.04 Terbis 1,4l/kj na crno
-špartanje 2x
-žetva 31.08.
-vlaga 9,3%
-primesa 3,5%
-prinos 2252 kg/kj po JUS
sa gubitkom napad golubove
Vrlo lep prinos koji govorri da i redji sklop i velike glave znaju dati prinos a ne samo sitne....ili gresim?? :sta:
 
Ja danas poceo skidati suncokretom, prinosi oko 2,2t po ha, doduse tukao ga grad i gostile se ptice. Ocekivao sam 2,5t po ha, ali sta je, tu je.
 
Zavrsena zetva suncokreta, za ovu godinu zadovoljni prinosom, najbolja parcela je dala 2340kg naplativog zrna u pitanju je hibrid Neoma, u jesen dobila 100kg Mapa a predsetveno 200kg Sana djubreno u skladu sa analizom zemlje. Opskana kvazarom i ospartana jednom. Najlosija parcela 6 klasa zemlje, davila voda i zecevi uzeli svoj danak prinos jedva 1500kg takodje Neoma i djubreno prema analizi.
 
Moji rezultati se za ovu godinu krecu od 1,3t na njivi koja je obolela do 2t i mozda malo jace,prosek 1,7t,znaci ostno slabije nego prosle godine.Vlaga je isla od 7,2 do 6,75 i to u periodu od 6 dana razlike u vrsidbi zbog kvara sa kombajnom.Sorta je bila Kondi na 23,5cm.Pred setvu je dobio 125kg 3x15 na lanac,prskan pre nicanja i nakon toga fusilejd forte,nije zagrnut jer sam kasnije prskao,tako da na jednoj njivi gde je los prinos ima i trave koju cu da sredim za koji dan totalom.
 
I ja sam primetio da se suncokret susi bas brzo, maltene kad stigne za normalnu zetvu i ako ga ne skinem u dan dva, on se posle toga kremira.

Poslato golubom pismonosom
 
Pratim i kod vas primese 3>3.5 % ali zato u dijamantu taj isti suncokret ima 7.5%,pa sta je ovo vise .Cim nemas kontrolnu kucu deru samo tako.posteni do bola.Nek ima tata proizvede pa nek deru ili ako moze nek kradu koliko im treba.
 
Ja sam kosio barolo stabljika skroz zelena. Glava mokra haos kad se rascepi. Ali iz kombajna glave cele ispadale pa nije podizalo vlagu. Sa mokrim stapovima 12.5 vlaga. A posto je previsok suncokret bio sigurno pola metra stapa i glava su ulazili u kombajn. Zakosi pa vidi vlagu

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Priveo kraju skidanje suncokreta,ostalo jos 7kj jos je poluzelen,hibridi su bili SY Kupava i Fusia,Kupava je ok lepo vaze problem je sto hoce da polegne,njen prosek je oko 1950kg/kj,Fusia je ekstra suncokret,lako se radi,ne poleze,voli i mrcine od zemljista,dosta je teska i ove je godine odvalila 2250kg/kj prosek,tako da ubuduce sejem Fusiu i Imeriu.
 
Priveo kraju skidanje suncokreta,ostalo jos 7kj jos je poluzelen,hibridi su bili SY Kupava i Fusia,Kupava je ok lepo vaze problem je sto hoce da polegne,njen prosek je oko 1950kg/kj,Fusia je ekstra suncokret,lako se radi,ne poleze,voli i mrcine od zemljista,dosta je teska i ove je godine odvalila 2250kg/kj prosek,tako da ubuduce sejem Fusiu i Imeriu.
Kosio sam i ove god. Fushiu kod suraka sa osnovnim djubrivom Map 100kg/kj jesenas i An 100 kg kj predsetveno, visok 2.5 m i jako nezgodan za kosenje sa 142! Prinos solidan do 2100 kg/kj dok Neoma kod mene sa samo 100 kg/kj Ureje prosek sa 17.5 kj 2180 kg. milina za kosenje.
Po meni Neoma je bolja, bar tako govori iskustvo zadnjih god. kako su se pojavili Syngentini hibridi kod nas!
 
Nazad
Vrh