Suncokret 2016

Nema sta da zabrljas...total kada padne na zemlju nema nikakvog efekta....samo to oprskaj, ja sam se tako premisljao bio jednom na jednoj njivi i posle mi je trava davila psenicu, jer nisam uspeo bas lepo da spremim malim masinama...zato samo udri :ppozdrav:
 
Ako ima mase po celoj njivi, nema posledice, ali ako veći deo nove čist, bude problema sa nicanjem pšenice. Isto sam bio mišljenja da ne škodi, ali sam se uverio. No, svako radi kako hoće.
 
Radite kako hocete, uverio sam se na komsijinoj njivi, a i na svojoj, gde je komšija totalisao strnjiku i prebacio kod mene u kukuruz
7e6737162d3be78f653eeb1503e083d2.jpg

Nije bauljar jer je prilikom nicanja u tom delu počela da žuti i da se suši, koren mrtav.

Mada, imas mnogo mase, koliko vidim, i ne bi trebalo da škodi total, samo nemoj preterivati sa dozom.
 
Danas urađen suncokret, Barolo RO, posejana jedna mala vreća tj. nešto manje od 2kj, prinos 4440 kg, vlaga 7,8 i primese sam zaboravio koliko je bilo. Interesantno da sam prošle godine sa iste površine imak isti prinos, u kilu. Moraću potražiti odvagu.

7134a6a37c6392cb4174d278af171f41.jpg
 
ma to vas kantar tako meri pa uvek isto ima :osmeh:

- - - - - - - - - -

da nadodam, glifo... se razlaze u zemljistu za naredna 3 do 5 dana. a vodite racuna cime tretirate psenicu u prolece pa mozda bude bolje na godinu...
 
danas pokosem barolo ro. vlaga 12.6 primese 4.8 jus 2100 kg po kj ostalo cisto. imam jos 7 ali zeleno jos

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Svaka cast na prinosima, ja kod mene do sad skinuo oko 13ha durban,kondi, neoma i prinos mi je malo preko 3t po hektaru sve parcele su skoro iste, setva oko 24. Aprila zaorano oko 2kg 3*16 i 2kg an predsetveno. Ostalo jos oko 30ha pa ce da vidimo godisnji prosek ali verujem da nece biti neke velike razlike u odnosu na ovo sto je vec skinuto. Mozda su moji hektari manji...:ideja:
 
Ovršena danas jedna parcela od 14,25 kj, prosečan prinos 2341 kg/kj. Kondi setva 05.04 na 21,5 cm ostala još jedna manja parcela još je zelen pa ćemo to ovršiti u ponedeljak.
 
Danas pukao top na fushii . prinos svega 1500 i koja kila srecom samo jedno kj. Hibrid od 3/m visine stapovi kao oklagije debeli. Pre toga skinut Kondi vlaga 5.6%prinos 2000kg po kj. Kada se podvuce crta,prosek prinosa 1930kg po kj. A zakljucak je treba dati 50e vise po vreci za Syngentine hibride. Probali smo i Lima Grain ranijh godina, ove godine Belu i Belamisa od Maisadura i Fushiu od Causade i ne isplati se. Pionir LE ove godine bio je pobednik.

Nada poslednja umire.
 
Ajde da ispravim sebe. Isti prinos kao i ove je bio 2014-e godine. Prošle godine je bio 4020kg. Ista površina je u pitanju, uvek sejem po jednu malu vreću.

8968fab48d57add93022908d7420885b.jpg
 
Nazad
Vrh