Suncokret 2016

Nikola,jesi li ti spremio kombajn.Posle žita možeš odmah preći na suncokret da žanješ.
 
Ajd i ja da se hvalim :osmeh: ošpartali danas moju bedu od suncokreta

IMG_20160601_064421.jpg
 
Minđušar,danas sam bio malo u ataru i to u Mačvi koja nije ni do kolena po kvalitetu zemlje sa tvojim atarom ali ovakav suncokret nisam video.Kod tebe je baš nešto mali! :sta:
 
Nisam ni znao do prosle godine koliko je to zilava biljka,drugar je ove godine posejao neki Pionir na proletno oranje u kamenolom,i nikao kao jedan,u onome kukuruz nebi ni 10% nikao.
A na njivi gde je prosle godine imao suncokret problemi,sta god da poseje ovog proleca nikne suncokret kao rasipacem da ga sejao iako je zimsko oranje.Posejao neku NS semensku soju na paritet ona nije nikla niko suncokret,pa poseje kukuruz i opet niko suncokret nevide se redovi kukuruza jer je 2-3 pera a suncokret 30cm u visinu izasao.
A na drugoj njivi neka strana soja nikla ali niko i suncokret,on poprska da ga suzbije sad nema ni soje ni suncokreta:haha:
 
Nije njemu do toga,vidiš kako neguje dobro useve,on je po ceo dan na njivi.Uveče umoran,jedva čeka da zaspi.
 
Dali neko zna koliko tecnog UANa ide na hektar za prehranu preko lista u suncokretu?

- - - - - - - - - -

Ja sam mislio da stavim jedno 2 litre po hektaru zato sto je losiji suncokret lezala je voda u njivi,zasto ne ide?
 
Kazu zastitari da produzi vegetaciju i da poveca prinos,a mi sejemo samo zito i suncokret,tako da je zemlja malo zarazena i hoce da suncokret odjednom izgori i nasilno sazri. A ostalo mi je 2 l amistara od psenice,pa reko aj da probam,da se sam uverim,da li vredi.
 
Suncokret koji je bio za primer danas dobio po tamburi.Nista nije nagovestavalo led i sigurnih 30 litara kise u 15 minuta.
Nemam iskustva sa stetom od leda na suncokretu tako da ce i ovo biti jedna skola.
2ymx27c.jpg
 
Bice sigurno manjeg prinosa. Neki kazu da suncekretu ne smeta, oparavlja se.
Ali to nije istina, tukao mi je jedne godine grad suncokret, zaostajao posle sa prinsom jedno 20%
 
Nazad
Vrh