Suncokret 2016

Mora da smeta.E sad koliko i u kojoj fazi ja nemam iskustva.
U a kukuruz u 10-12listu znam iz iskustva da mu ne smeta nista ako ga i gadno oguli.
 
Komsija sa desne strane prskao svoju Neomu pa opalio i po mom Kondiju, evo kako Kondi podnosi imazamoks...
attachment.php
 
Primecujem ove god na masu suncokreta losh sklop. Dali je do semena ili sta vec ne znam

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
2nrj4mb.jpg
[/IMG]
15p5og4.jpg
[/IMG]
zn92mt.jpg
[/IMG]Evo slika od danas,neoma obe njive,ima ovog sranja::jako_besan:: nemogu da oprskam od kise,a mozda necu ni moci prerasce:sta:::jako_besan::
 
Možda i nećeš morati da prskaš, jer koliko vidim na suncokretu imaš i larve bubamare. A bubamara se hrani biljnim vašima.
 
Ovo je opet ona gusenica od prosle godine,ima je i na soji,morace se kontrolisati,ja sam prskao i suncokret i soju,pase kao krava,insekticid je bio Pirinex Super 1lit/h.
 
@nikola ilic Pošto je malo mutna slika nisam baš siguran šta je, ali mi više liči na larvu bubamare nego na gusanicu. Sada im je vreme razmnožavanja. No, moguće je da grešim.
LarveCoccinelle%28s%29.jpg
 
Suncokret koji je bio za primer danas dobio po tamburi.Nista nije nagovestavalo led i sigurnih 30 litara kise u 15 minuta.
Nemam iskustva sa stetom od leda na suncokretu tako da ce i ovo biti jedna skola.
2ymx27c.jpg
Ja zato svake god osiguravam njive,koliko ulozim nije mi puno dati jos 500 din po jutru i ne boli glava

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nisam i necu osiguravati ni na dalje.Deset godina zaredom sam prosao bez stete.I ovde steta nece biti velika jer je suncokret mali.Kada sve to stavim na papir kao i 'realne' procene osiguravajucih kuca jos se nisu stekli uslovi da radim i mislim o osiguranju.
 
To je larva bubamare, u ovom stadijumu prozdire biljne vasi samo tako. Za koji dan ce se pretvoriti u lutku, a zatim u oblik bubamare koji je svima poznat. Tada ce nastaviti da se hrani biljnim vasima. Ona je bezopasna za usev, pitanje je koliki je napad biljnih vasiju.
 
Nazad
Vrh