Suncokret 2016

Sejalica treba da stoji ravno, a dubina se šteluje pozadi na točkovma, takođe zavisi i od dubine pripreme, recimo kao na slici, spremljeno skoro do Kine, pa je cela baterija potonula dok nije došla do tvrde posteljice :osmeh:
 
Klizac se nalazi u sklopu ulagaca u donjoj zoni (prvi ulazi u zemlju) . Kada se pohaba moze da se zamene na postojecem ulagacu.Pogledaj u "pneum.sejalice za kukuruz" strana 434 imas sliku od clana markanNo1,sve ce ti biti jasno.
 
video sam.pa to je ulagac koji ima veliki nos i ostar je.vidi se da je nov.kod nas kad se pohaba ulagac mi navarimo armaturu ili od gibnja i malo ga naostrimo i taj ulagac jos traje.
 
video sam.pa to je ulagac koji ima veliki nos i ostar je.vidi se da je nov.kod nas kad se pohaba ulagac mi navarimo armaturu ili od gibnja i malo ga naostrimo i taj ulagac jos traje.


E taj "nos" je klizac.I u tvome slucaju nisi ti navarivao ulagac vec klizac koji je u sklopu ulagaca.
 
Uredio se ... setva 27.4. ...

IMG_20160507_161646.jpg


IMG_20160507_161751.jpg
 
Vlaga je bila na 0.5cm,što da sejem dublje? Sejano na 50međuredno,sa opremom za repu :cvetic:
A suncokret i nevole baš duboko,to više snaše vole :osmeh:
 
pa da bilo je i kise i kod nas je bilo kise 6 dana.ja sam moju pustio pa kolko ide nek ide sta ga **greška.
 
Hmmm, čekaj. Kukuruz smo sejali 5. i 6. aprila, suncokret nedelju kasnije. Tako je, sad sam se setio.
Znači, izmedju 10.04. i 12.04. Oko tih datuma.
 
imam i ja jednu njivu kondija sejano 7.4.malo je veci od ove tvoje neome.zato pitam.kilavo ide nesto nervira me to jako.jako je mali za taj rok setve.a druge njive recimo isti datum setve veci za ceo par listova.ista sorta.

- - - - - - - - - -

kazem malo je veci ali sa istim vrojem listova.kod mene su samo malo veci listovi.
 
A ima i gde je manji. Griclali ga insekti ali ne strašno.
A čime je prskano prethodne godine tamo gde je lošiji i tamo gde je bolji? Tj šta je predusev. Ima to veze. Još kad ga oprskam ima da bude malo žut. Zato i ne stavljam punu dozu. Ako treba icicu još jednom ali dosadašnja iskustva sa pulsarom su takva da je ta doza više nego dovoljna. Nije bilo ponovljenog prskanja. A sad ćemo videti kako radi kvazar. Trebalo bi isto, jer je ista a.m.
 
Cime resavate popanac u suncukretu? Cuo sam nicim...ni Pulsar mu nista ne moze...jedino spartanje...da li preostaje posle skidanja useva istotalisati jedino?
 
Nazad
Vrh