Suncokret 2016

Nikola,ne pali široke narodne mase! Posle ćeš biti je...ben! Isuše spremačem na 15cm,pa da seju opremom za repu :haha:
U takvu rabotu se ne upuštajte bez pripreme germinatorom,jer će vam sklop,bez kiše biti eventualno četvorocifren,po hektaru :ppozdrav:
 
pazi samo sa dozama,ja sam imao jednu parcelu zadruznu koju vise neradim hvala Bogu gde je bilo sirka za potrebe cele Srbije,cekao sam ga dok nije poceo da gusi suncokret koji bio dosta mali,zvekno sam punu dozu flupisora koji je odradio ali kasnije je izasao drugi i onda sam opalio jos i kletoks,suncokret to bas nije podneo najbolje,svaki 3-4 suncokret u redu je ostao zakrzljao u tom uzrastu kad je prskan kletoksom,osto patuljak i bez roda.....al opet se nagrecalo 16 meteri po jutru
Trebao si obrnutim redosledom, dok je mali kletodim a u vecem uyrastu flupisor...

- - - - - - - - - -

Dragane, ako planiraš tu njivu da radiš na duže staze, sačekaj sirak dok poraste na 30+cm, i leeepo otvori listove, pa ga zvekni fuzilejdom sa 0,9 l/kj. Imaćeš čitu njivu da ti svi pozavide :cao:
Ovde je kao kod @dangera sirka za izvoz tako da ce rasti u naj manje 3 etape pa jedna velika doza nista ne znaci, mora u 2 velike doze :osmeh:
 
Evo malo zanimljivosti. Preuzeto sa jednog prfila na facebook-u.

Proizvedeno u R.Srbiji, uvezeno iz UAE u R.Srbiju.

13138907_10153432778252064_4427555571552835999_n.jpg
13087884_10153432779162064_5380673101744023496_n.jpg
 
Pre ovih kisa nesto mi je jelo suncokret neke bube samo list gricka,za sad ga nedira,sad kad ugreje dali da ga oprskam sa necim za insekte
 
Jel neko cuo nesto o ceni suncokreta rod 2016?
jedan proizvodjac iz moje okoline je imao ponudu da proda po 35 dinara 'na Zeleno'.nije prihvatio.a nije lazov covek ne verujem da laze.
 
Pre ovih kisa nesto mi je jelo suncokret neke bube samo list gricka,za sad ga nedira,sad kad ugreje dali da ga oprskam sa necim za insekte
Grickala ga pipa sad ona neradi po ovakvom vremenu,a kada otopli nece ga vise dirati tako da nema potrebe za tretiranjem.

- - - - - - - - - -

Jel neko cuo nesto o ceni suncokreta rod 2016?
jedan proizvodjac iz moje okoline je imao ponudu da proda po 35 dinara 'na Zeleno'.nije prihvatio.a nije lazov covek ne verujem da laze.
Bilo je ponuda kod nas i po 40din/kg na zeleno tako da ce nas mozda i ove godine Bog pogledati sa cenom!
 
Bilo je ponuda kod nas i po 40din/kg na zeleno tako da ce nas mozda i ove godine Bog pogledati sa cenom![/QUOTE]


jel to koliko toliko proverena informacija ili je to neko lupio?

- - - - - - - - - -

Bilo je ponuda kod nas i po 40din/kg na zeleno tako da ce nas mozda i ove godine Bog pogledati sa cenom!


jel to koliko toliko proverena informacija ili je to neko lupio?[/QUOTE]
 
Proverena informacija ali ja ih opet drzim sa rezervom dugo je jos do kosidbe jedva da je i nikao suncokret tako da otom potom kako nekome od gore bude odgovaralo tako ce nam i biti!
 
Ja kad bi dobio ponudu da potpisem ugovor na 40 din odma bi ga pecatiro bez razmisljanja... pa nek bude posle i 50 :ppozdrav:
 
Trenutna cena suncokreta je oko 47din.
Cena koja se ocekuje u oktobru je nekih 42 din.
Odnosi se na Budimpestu, a cena je slicna i kod nas.
Ako zalihe postoje u uljarama cena ce biti oko 33din, a ako ne, onda oko 40ak.
To je ono sto se trenutno moze ocekivati kada gledamo trenutno fjucerse.
 
Nazad
Vrh