Suncokret 2016

Možete vi gledati fjučerse koliko hoćete, a i ja sa vama, kada znate da otkupljivače to ne interesuje. I sami znate da ga ima dosta posejano, kao i soje prošle godine. Suncokret sam sejao 2013. godine, sa prinosom od 2400 kg/kj sam predao po 25 dinara. Na kraju nisam ni dobio bednu doplatu od 1 dinara. Ove godine ga ne bih ni sejao nego sam bio primoran zbog plodoreda.
 
suncokret kws:







na jednoj njivi mi se dogodio ovakav sklop, slabo je ponikao, pa pošto nema puno, oko jednog jutra, planiram da prođem sjetvospremačem i posijem kukuruz grupe 200, pioneer a79

 
I ja to ne bih dirao, prosle godine sam imao slicnu situaciju sa slabim sklopom i nejednakim nicanjem, a na kraju je prionos bio odlican.
 
Kako mislis otvorena??

Lagana je zemlja, pa je to mozda od sijacice, dosta je propadala, pa je tako ostalo
 
kako mislis da sabije opruge?da ih zavije (nategne) na onim leptirima?na taj nacin steze bateriju da ide dublje?
a metalne nagazne tockove spusti dublj da nabijaju vise?to kazes?
 
Ne,kad raspustiš oprugu,paterija se oslanja svom svojom težinom,ako ih stežeš,opruga preuzima deo pritiska-umanjuje pritisak na tlo! A nagazne točkove ako razvlačiš-širiš,ne upadaju toliko! Imaš rupice na osovinicama točkova,pa ih udaljavaš jedan od drugog (ako su oni liveni uzani nagazni točkovi,kao u slučaju ivanz)
 
Tako je,to je što se tiče toplinka! A dubina setve kreće od pripreme,zemljišta,itd
Ako hoćeš dublje (ako su klizači na ulagačima ispravni) otpuštaš opruge i dižeš nagazne točkove
 
Nazad
Vrh