Suncokret 2015.g.

Za kondi samo reci hvale od mene,sejem ga zadnjih 5-6 god i nijednom jos nije podbacio
 
Dobra je al nemoze sa Kondijem,ipak je ovo babarogica,zajedno sa Armonijem,posto ove godine nisam nasao Armoni uzeo sam sve Kondi,13 vreca.
 
I meni je Kondi bolji, imao sam veci prinos Kondije nego Armonija u 2014, cek je Armoni i dobio npk u jesen i ureu u prolece, a Kondi na losijoj zemlji samo ureu na prolece i bilo ga je oko 100 kg vise po kj.
 
Kod mene loše.Imao sam ga prošle godine ,1300 kg po kj a izgledao je kao da će biti 2 t .
 
Kod nas se dosta ljudi odlucuje za kukuruz s obzirom kakva je bila predhodna godina, ali takodje dosta njih hoce i suncokret, konkretno mi ga nismo radili 10 godina mozda bi ubacili 10-12ha.Kod nas je LG dobro zastupljen pa bi probali onda 5665, jer na jacim zemljistim pogotovo sa stajnjakom kukuruz gubi bitku jako brzo ako dodje do suse jer su nam sve visoki tereni :/
 
Rade kod nas ljudi i syngentu,ali uglavnom ovi jaci rade LG kazu da su slicni prinosi, jedino sto sy ide malo gusce + sto je veca cena semena u startu pa na kraju ispadne da mora da rodi 100kg po kj vise da bi bio na nuli :/
 
Ja sam mislio da ce ova tema da zamre, ali kako vreme ide vidimo da nije tako. Ljudi ni nemaju sta drugo da seju. Najgore je to sto ga ne mozemo lagerovati, nego im ga damo i cekamo kao neku konačnu cenu, odnosno cekamo kolko ce da nam udele... Kolko se smiluju.
 
Zemlja je takva da samo on dolazi u obzir ili zito,ako malo pripekne sve izgori,trebala je ici repica al jbg.
 
Kad vec toliko sejete lg-a,posejte koji ha syngente.Cisto da vidite razliku.

probao vise puta,u mom kraju razlika je jedino sto za sindjentu moram dati 50e vise po dzaku,od kako su poskupeli drasticno naspram lg hvala im lepa,probao sam dolbi delfi armony neoma adagio,od lg 5665m 5635 5658cl 5450ho 5625.....u prosloj godini kisnoj sam imao od 23-29 meteri po kj lg-a zavisno od parcele i u kom delu atara,tako da 50e po vreci ostavljam sebi u dzep i dalje sejem lg,ove godine 190e sa pdv vreca lg,placanje na jesen....
 
I mene je iznenadilo s obzirom na kisnu godinu......pred usev pretezno kuruz,pod spremac do 70kg uree po kj pneumatska i gas.....
 
Nazad
Vrh