Suncokret 2015.g.

Nista jeftinije nije ta hemija ni u maloprodaji, ovde izadje 109e sto je oko 13000din. ne znam koliko je taj Listego al pulsar je preko 5000din i fuzileid nije ispod 2000din...
Ja licno nikad ne bi uzeo paket jer Pulsar koristim u pojedinim slucajevima a za uskolisne koristim svasta! A druga stvar sto mi ovi iz agroglobe idu na jajca...
Bice da je ove godine sve od lane-preklane...
 
Da li je neko radio pioneer hibride suncokreta?Konkretno PR64LE25,kod nas je vreca od 75000sem.10750din.
 
Planiram setvu suncokreta oko 10 maja, koji hibrid bi bilo najbolje tada da sejem ?
I da li se posle setve a pre nicanja suncokret moze prskati kombinacijom kao i kukuruz npr. Acetosav i Rezon ?
 
pre dve sezone je bio oko 2t po ha. pre 3 godine, 2012, ispod dve tone.
Kod nas nisu velike rente, pa nas to izvlaci.
Inace kod nas se ne zaradjuje nesto posebno sa prolecnom setvom. Najvise se zito isplati, ako se dobro odradi radja preko 5t.
 
Posto mi je prva godina da sejem suncokret, malo se slabije razumem oko agrotehnike...
Hoce biti dovoljno 250 kg po HA 3x16 predsetveno i 200 kg KAN-a u spartanju ?
 
Ranije dok sam posejao NS seme suncokreta bacao sam i u jesen pod brazdom 100 do 150 kg/kj 3x15 ili 3x16 a pre setve 100 kg/kj AN-a i bilo je manje roda.
Sad koristim samo u prolece 100 do 150 kg/kj ureje i imam veci rod! Pred kultura suncokretu skoro uvek je kukuruz!
 
Danas bio upoljo apoteci kaze mi drugar jako velika zainteresovanostje za suncokretom,najezda ljudi za seme.Sejace se i ove godine kanda dosta.
 
Ja dobio ponudu da sijem za neku firmu.Njihovo sjeme sve ostalo moje.Oževeno mora da ima min 80% zrna 7mm otkup zagarantovan cijena o,50 euo centi kg.Sijati se mora 5 god za njih a ako se ne produži ugovor plaća se kazna 1000e i ne smijem 5 god ni na jednoj svojoj parceli sijat suncokret bilo koje vrste.Gospode bože ja budala,to niko neće potpisati.
 
Koja su vam iskustva sa syngentinim kondijem,pitam iz razloga jer ove godine planiram setvu suncokreta po prvi put nakon duzeg perioda,a i tada jos nisam ucestvovao u poslu tako da me iz tog razloga zanima?
 
Nazad
Vrh