Suncokret 2015.g.

Mi danas skidali Ns Sumo. Dao je oko 3t po ha, to je za nas kraj ekstra prinos za ovu godinu.
 
ove godine je sve moguce....komsijin ( inace ugledan gazda) sav izgoreo u ovoj poslednjoj nedelji inace strani hibridi neznam koji pitacu ga samo znam da NS ne seje, na moju srecu moj jos se dobro drzi nije izgoreo zelena glava jos ima zelenih listova.....NS hibridi Fantazija, Dusko,Oskar
 
Danas kosena neoma na losim zemljistima ,poslednja sejana prva dosla na red. Setva 15og aprila.Vlaga 11% ,primese na jednoj parceli 5% kod otkuplljiivaca Race, na drugoj 9% primesa predato u zitoprodukt analizu radi jugoinspekt. Nemam reci koja je to kradja. Znaci nikada vise njima suncokret. I najbitnije prinos, prva parcela 1200kg po kj, druga +- oko 1000kg po kj. Pocetak ne obecava
 
Hibridi za ovu godinu su Kondi,Neoma i Dolbi,razmak 21,5 i 23,5cm

img201504081645461.jpg
Posejan 06.04. a danas ovrsen.....
 
Neverovatno kako su prinosi otisli sa 500-600 kg/kj na 2t+/kj......:sta:

Moram da prokomentarisem,uglavnom i kod mene u selu kad su poceli vrsaj,to je bio prinos.Suncokreti posejani u manje kvalitetnom zemljistu,crna ritska,slatina sto mi kazemo.Moj kolega sto sam mu ja sejao imao je prinos sa jutro i po 941kg,Neoma.Verujem da mi banacani znamo u kakvom se zemljistu radi,ako je susna godina ne valja,ako je kisna opet nevalja jel zemlja ne propusti vodu.U pocetku tamo posejani suncokreti su izgledali sasvim solidno,ali cim je sunce ugrejalo i naravno bez padavina iz dana u dan taj suncokret je propadalo_Ovaj suncokret gde sam imao ja to je prvoklasna njiva,i vecina posejanih na boljim zemljistima obecavaju,oni ce se skidati cim dozvole vremenski uslovi.Evo jedne slike od juce,to mi je komsija prekoputa do moje(nadam se da se nece ljutiti)i ovaj obecava
idub9g.jpg
 
Bogami u mojoj okolini se do sada svi hvale sa prinosom suncokreta, nisam čuo da je neko imao ispod 20 mc/kj, a eto i Calic68 to potvrđuje.
 
Ja sam čuo da Slankamenci imaju od 21 do 26, kod nas je juče jedan probao, oko 23,24... Ali generalno još su zeleni, neće još 7 dana, a i ako ova kiša bude zezala onda sigurno neće.
 
Nazad
Vrh