Suncokret 2015.g.

Uzans je 9 vlage i 2 nečistoće .Preko toga skidju 1 za 1 do, mislim da je 15 % vlage,preko 15 ide na sušenje .Ima i poztivne bonifikacije za vlagu od 7-9 %.Normalno ima pozitivne bonifikacije na nečistoću manju od 2 %
 
Kiraj imate dosta zelenih glava ,kako uspevate da to lepo izvrsite?Kod mene kod takvih glava srce ostane puno,ne otrese ga lepo
 
Ne samo to sto se tice primesa vec ja sam se plasio danas skidati jednu parcelu od 2 kj jer sam bio ubedjen da ima veliku vlagu a ista je kao kod Kiraja sto se tice zrelosti, mozda jedan deo parcele je i suvlji!!! Bar tako na oko izgleda!!!
 
Neki procenat ostane .Stegnemo korpu da razlupa glavicu ali ne vredi ,kao da je zrno medom zaliveno u sundjer od glavice .Vratili korpu u normalu i teraj .
 
Juče smo skidali Dolbi, primese 6, vlaga 10.6, plativo 1450 kg/kj.

sunce.jpg
[/IMG]

Evo i video. :osmeh:
[video]https://youtu.be/hcfSjxbCY2c[/video]
 
Predprosle godine kad sam predavao suncokret,i ljusku i golo zrno su mi racunali kao primese.Hteo sam da iskipujem celu zmajevku da prebira,majke mu ga na......m.Danas je u planu da probamo moj Kondi.
 
Nek mi vrate ljusku i oljuštena zrna lopovi!

Jel to njima naš merkantilni suncokret treba za seme??? Pa da bude sve u ljuski i neoštećeno???
 
Nazad
Vrh