Suncokret 2015.g.

Danas drugar kosio Neomu u Seleuškom ataru prinos nešto preko 2 tone po kj od starta izgledala odlično,nađubrena pošteno,odlično nicanje.Od moje Neome deli nas jedna parcela moja sejana oko 5 dana posle kaže da je zelena još ,bilo i problema u nicanju 80% odma 20% posle kiše,čekam da skinem pa da uporedimo.
 
Neoma sa peska 700kg po kj. Pregoreo skroz. Sitan i lak. Vlaga 5.6 prljavstina 20. Glavu kad stisnes u ruku izdrobi se, a iza kombajna samo prasina. Ako povecas vetar izbacuje zrno. Nadam se boljim uslovima vrsidbe i boljim prinosima na ostalim parcelama koje izgledaju znatno bolje.
 
Sedim danas u Zr u jednom kaficu.Cujem pricu za stolom pored.Suncokret glavna tema.Zvoni telefon i tip prica sa nekim.Zavrsava razgovor i kaze sa 3kj pokosili 2100kg ukupno.Cudi se i kaze da je to ne moguce.Zove nekog i pita.Jos rece da je izgledao mnogo bolje nego neki drugi koji tek treba da kose.
 
Ma otkud zvao ....smrko se.Jos naidje mali ciga da trazi koji dinar.Mozes da zamislis koliko je dobio....
 
Sto bi her Zika Pavlovic rekao sad nastupa dramaturgija,al ce biti cesanja i de nas ne svrbi i kako isplatiti arende koje su preduvane.
 
Kako se ne bi smrko kad je samo arendu platio bar 150E kj.

- - - - - - - - - -

Preduhitrio me delija.
 
Informacija od pre 5minuta 100% tacna:dobar domacin,dolbi,sejan pocetkom aprila dao oko 1850-1900kg po kj.
 
Pre sat vremena zavrsio suncokret koji je mogao da se radi,Kondi sejan pocetkom Aprila oko 10-tog,prinos na 27kj u vise njiva 1200kg/kj,vlaga 5,8 necistoca 2,4,jako je lagan i sitan a prasi kao ludo,u prevodu sranje sprzio se...
 
Rastura nema,a ne znaci mi nista prljavo kad deru...Pre dva dana je bio zelenkast ali ga vruc vetar spalio kao Djenku.
 
img20150814133649.jpg
img20150814115118.jpg

Nastavljamo sa suncokretom, kod nas ko bude imao prosek od 1600-1700 po ha, bice ekstra.
@ Nikola Ilic svaka cast na iskrenosti.
 
Nazad
Vrh