Suncokret 2015.g.

Skidamo polako....mada cini mi se da cemo ubrzati malo posto Kimi predvidja nekakvo nevreme za Juzni Banat za Nedelju.
img201508121157171.jpg
 
DDragane koji je prinos na parceli sa slike?Po nekim pričama kod nas u kraju Neoma najviše podbacila u selu tek po neki kosio danas vlaga 13-15 a nečistoće sačuvaj bože.
 
I kod nas neoma kad vidis na njivi ne izgleda nikakva ali ni prinos, f50 daje vise nego ona.
 
DDragane koji je prinos na parceli sa slike?Po nekim pričama kod nas u kraju Neoma najviše podbacila u selu tek po neki kosio danas vlaga 13-15 a nečistoće sačuvaj bože.
Do kraja opet ce Neoma biti najbolja.
Ovo sto se kosilo ovih dana u nasem ataru je rano posejano i na losijem terenu, verovatno i slabo djubreno. Parcele koje su solidne jos su zelene, bez obzira na raniji rok setve.
 
Kod mene do sad sto je ovrseno neoma najbolji prinos dala, skidamo danas dolbi videcemo kako ce biti.
 
Kod nas neoma ne deluje lepo. Bolje izgleda lg.5665. Ali videcemo kantar,istog dana sejano,ista agrotehnika ista klasa zemlje. Neomu kosimo verovatno u subotu,a Lg tek za 7 dana.
 
Razumem kad pitate za vlagu, ali nije mi jasno zasto pitate za primese, pa sam kombajner zajedno sa gazdom odlucuje o tome koliko cist zeli da izgleda.
Pa cemu sluze site i vetar?
 
Koliko zapazam ovde na forumu se vecina stidi da objavi svoje prinose,kao da je sramota ako nekom slabije rodi(tad se precuti prinos),uglavno svi cekaju da ovrse onaj najbolji suncokret pa da onda objave.Samim tim svi ce da imamo pogresne rezultate i svrha ove teme postaje beskorisna.
 
@kiraj koja je bila vlaga i primese?

Vlaga od 7,4 do 10,4.
Primese ,4,5 %
Kombajn je izuzetno teško ušteovati zbog nejednakog sazrevanja suncukreta.Delovi parcele su pregoreli a delovi su takoreći zeleni-

@Slobapatrola.Parcela gde je Kondi na pesku je probana u ponedeljak pa nije moglo ,danas opet ne ide .Kao da nije izgubo ni procenat vlage .
 
Kombajn je izuzetno teško ušteovati zbog nejednakog sazrevanja suncukreta.Delovi parcele su pregoreli a delovi su takoreći zeleni-

Da ne budem pogresno shvacen, svakako da je teze nastelovati kombajn kad nije jednako zreo a da potom i cist suncokret bez primesa.
Ali nadje se uvek po neka musterija koja zahteva da mu suncokret bude cist bez primesa. Na njegovu zalost uz objasnjenje da ce imati manje prinosa opet je uporan u svom stavu.
Tek posle izlaska sa vage dodje sebi i sledece parcele zeli da budu uradjene sa sto vise primesa:osmeh:
 
Nazad
Vrh