Suncokret 2015.g.

Hteo sam da bude malo vlazniji al ne ovoliko,mislim posto ima dosta praznih zrna da ce se manje prosipati ako se vrsi sa vecom vlagom nego sa naprimer kad ima 7%
 
Molim te javi i ja na Barolu imam problem sa praznim zrnima , velike glave i ima ozegotina od sunca i naravno tu gde je ozegotina ima praznih zrna , ne mnogo ali ima. Naravno i na Adadju imam problem i sa ozegotinama na glavama i praznog zrna al manje na Barolu je vise izrazeno.
 
Jel moze neko da postavi sliku suncokreta, iz vasih atara. Ja krecem nesto u sredu, pa ce biti slika.
 
Kod nas se danas kosilo iz ranih setvi oko 01.04, vlage do 10% prinosi nepoznati...

- - - - - - - - - -

Ovi prvi otkosi verovatno nisu za pohvalu sa prinosom.
 
Danas sam merio vlagu 13,5% čekaćemo još malo. Na otkupnom mestu pitam da li se zna cena ili barem akontna kaže mi čovek da se još ništa ne zna ali se spominje nekih 50 din e sad ostaje da čekamo i da se nadamo .
 
Cujem da su u Vladimirovcu krenuli neki sa zetvom,prinos je od 800-1300kg/kj.
 
Ja danas probao da skidam jednu parcelu od 30 tak jutara,delovao da je suv,kad vlaga 19,pa odustali.U pitanju je neoma ,setva oko 20.4.Na oko delovalo lose ,ali na duzinu od 950m sa 18 vrsti napuni bunker u koji stane oko 8t kukuruza.
 
Komsija ovrsio. Na 18kj 90 metera. Zemlja peskovita moze se kazati da od kraj maja nije zglavno pokisla. Jad i beda.
 
Evo i mog suncokreta, sejan 23.4.
img20150811165347.jpg

img20150811165312.jpg
 
Nazad
Vrh