Suncokret 2015.g.

Suncokreta nema, mozemo mi samo da nagadjamo koliko ce da bude, ali odokativno od 1000 do 1600 kg, ali naravno bice ove godine rekordera i sa 2500 kg po lancu.
 
Bice sigurno,ima bas dobrih suncokreta u mom kraju,bice od 2500-3000kg po lancu,da ne bude zabune lanac je veci od jutra ,bar kod mene(7193 m2)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Molim kolegu Dolovca da kaze koliki je prosek u selu kada su normalne godine ? I kod nas one njive koje su rano sejane ( do 10 aprila ) idu brzim koracima ka zetvi al nece bar jos za nedelju dana , zrno im je jos mekano da nelupim mlecno , a one koje su sejane kanije oko 01.05 te ko zna kada ce tek su se prvi listovi odozdo potpalili mozda pre sazori zrno nego stabljika.
Prosek u zadnje dve godine je bio izmedju 2000 i 2200 kg po jutru
 
Danas poceo zetvu suncokreta. Na 4 jutra (lanca) 4400 kg smesno slabo. Vlaga 10. Ostale parcele su zelene. Sacekace jos par dana. Ovih 4 lanca su sejani rano. U nekoliko sela od mene su probali da vrsu, prinosi su od 600 do 1000 kg po jutru (lancu).
 
Ljudi ove godine se bolesni suncokreti rano vrše čekajte kasnije one koje su sad zelene te će da daju dobre prinose u zavisnosti od semenske kuće!!!
 
Bio danas u polju doneo kuci 4 glave suncokreta. 2 Barolo 2 Adadjo. Barolo malo losiji sklop tezina zrna iz dve glave 460 grama.
Adadjo sejan na 24 cm preko 90 procenata donelo glave dve glave tezina zrna 280 grama. Kod barola vece i krupnije zrno ali ima jedan deo praznih zrna. Videcemo kada se sasusi sta ce reci vaga.... za sada je to po meni ok.
 
Evo kako je juce ujutru izgledao moj adagio sejan 8.aprila na oko 23.5cm orskan dva puta pulsarom po 0.6l/ha i jednom fuzilejdom u ful dozi....
d8e0dc9de3d2c210012909ec5896c253.jpg
46555026d54ef6808ae6bb39e4cf143a.jpg
77329419dae82fd89a63189001ab6e22.jpg

Sta mislite kada cu moci da ga vrsem i kako vam se cini?

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Ovako rana setva a zelen jel si ti siguran da je sejan 8 aprila :sta: ili me mozda slike varaju posto je slikan odgore.
 
8.aprila zurio da posejem pa slavili uskrs, to sam bar siguran....
Zelen, zeleno zut je i ovako uzivo, bacio sam samo 150 kg po lancu kana 27% krenuo da nice pa bio i onaj mrazic, slana sredinom aprila...

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Bio danas u polju doneo kuci 4 glave suncokreta. 2 Barolo 2 Adadjo. Barolo malo losiji sklop tezina zrna iz dve glave 460 grama.
Adadjo sejan na 24 cm preko 90 procenata donelo glave dve glave tezina zrna 280 grama. Kod barola vece i krupnije zrno ali ima jedan deo praznih zrna. Videcemo kada se sasusi sta ce reci vaga.... za sada je to po meni ok.
Pa koliko vlage taj ima?Budi prezadovoljan ako po glavici budes imao cca 70-80gr.Ove gramaze koje si ti napisao pogotovo Barolo je mozda sve sa stablom. :ppozdrav:
 
Jos je zelen , bas zelen ima preko 30 posto vlage. I ja bih bio zadovoljan sa tom gramazom. Prezadovoljan.... Stavio ga u hladovinu da se susi pa cu da premerim kada se osusi na neku prihvatljivu vlagu.
 
Danas skinuli fushiu prva parcela 1500i neka kila u srpsu a druga parcela 1900 kg vlaga bila 16 i 17,5 mada nije tako izgledalo, bilo Je i dosta supljih zrna to je i pokvarilo prinose ove godine,nastavljamo od nedelje pa javljamo
 
Nazad
Vrh