Suncokret 2015.g.

konacno su mi pcelari otisli sa njive pa samm mogao da pridjem, zasada dosta dobro izgleda,jedino sto mi se nesvidja kod NS hibrida a to je da rasu u visinu 2 m i preko...ja suncokret nikad nemogu da procenim......s obzirom na godinu rekao bih jaka 4.
 
Ево и пар слика како то изгледа код мене..хибрид је Ф50 али није толико висок као ових година
IMG_20150801_113909.jpg
IMG_20150801_113945.jpg
IMG_20150801_113959.jpg
 
Kod nas ce poceti skidanje suncokreta, najkasnije 15.avgusta. A prinosi nece biti preko 2t po ha.
 
Kako su mi pricali neki traktoristi,danas su zz Vrebalov krenuli u zetvu suncokreta.
Prinos nije bas neki,dosta je izgorelo.
 
I kod nas su danas krenuli,kaze mi radnik na pumpi da je jedan bio da se natankuje i otiso da proba a ja sam predvece video jos jedan kombajn.Prinose neznam i nije mi jasno sta rade sa njim kad niko ne kupuje jos.
 
konacno su mi pcelari otisli sa njive pa samm mogao da pridjem, zasada dosta dobro izgleda,jedino sto mi se nesvidja kod NS hibrida a to je da rasu u visinu 2 m i preko...ja suncokret nikad nemogu da procenim......s obzirom na godinu rekao bih jaka 4.

Goni ih u k..c bre visoki u p.m. što je onaj pisao kad ga vidi zmajček sam se okoreće oće kući,ja sam imao fantaziju prošle godine to je bilo kad se iyvuče stabljika 2,5m pa redovi jedni preko drugih se ukrstili prinos jeste solidan ali je bio dosta bolestan u glavu a kad sam isečkao stabljike to cela zemlja pokrivena od nji ,strašno visok bio.
 
Juce gledam kod kolege suncokret NS Rimi otisao pod nebo tanka stabljika,a glavice dobre i preksinoc kada je bila ona kisa i vetar cudo ga poleglo.A bas sam imao nameru da ga dogodine sejem ali ipak odustajem ostajem pri dobrom starom Barolu bar ima mocuge od stabljika,a i sa glavicama je dooobar!
 
Mislim da od ponedeljka krece udarnicki zetva kod nas.30% suncokreta u ataru moze vec sad da se vrse.
 
Nazad
Vrh