Suncokret 2015.g.

Svako ih može kupiti i bez da ih ti i ja savetujemo,osim ako neko baš otpozadi zakopčava šlic :cvetic:
 
danas isao da obidjem suncokret,malo detaljnije gledao i merio ipak to nije taj sklop kakav sam ocekivao.Ima ga negde u proseku oko 3,5 do 3,8 u metar....Tu gde nije izasao jos se muci...a nema nikakve pokorice.Iygleda da je energija jako losa.Gledao sam jos neke suncokrete uglavnom su takvi ,eventualo ima nesto bolje niklih.Uslovi su mu bili idealni.Ima li neko jos takvih problema:sta:.Hibrid je neoma......
 
Druze mislim da je i ovde slucaj slican. Barem kod nas sto smo kupili staro seme neome tretirano cruserom. Ima redova gde ga ima a ima i redova trci trci pa ga nadjes. Nejednako nicanje bas bas.
 
I sa neomom i imerijom je slicno - manje vise. Ipak, izaslo je sve ali nejednako, ja ipak mislim da je seme upalo u suvu zemlju, kad sam gledao pre koji dan pojedina nisu ni klijala. Tako je bilo i u kukuruzu.
 
Mi smo danas malo izasli da spartamo malo i ustelujemo spartac.Odradili 5 kj mada je jos dosta mali suncokret za ovu operaciju.
 
Ja danas opet bio u obilazak suncokreta,hrckova ima nenormalno puno,vise ima rupa nego od pre nedelju dana kad sam bio da ih izlijem,da li pomaze nesto cinkfosfid mamak ako ih ubacujem u rupe?

- - - - - - - - - -

moze naravno ja sam prosle godine radio suncokret roninom nije se lose pokazao sa obzirom da je kinez cistokvni!

U kojoj fazi treba da bude suncokret?
 
Ja danas opet bio u obilazak suncokreta,hrckova ima nenormalno puno,vise ima rupa nego od pre nedelju dana kad sam bio da ih izlijem,da li pomaze nesto cinkfosfid mamak ako ih ubacujem u rupe?

- - - - - - - - - -



U kojoj fazi treba da bude suncokret?
Au ako se dobro secam suncokret je bio visine oko 15cm e sad koliko je imao listova pojma nemam,a trebao sam da ga spartam pa odustao zbog prskanja jer je sirak ko lud krenuo sada mi je na toj njivi kukuruz i sirka tek po koje pero na celoj njivi znaci da je uradio posao bas dobro.I sada planiram suncukret sa njime da odradim jer ima sirka ko da je posejan.
 
Uzeo bih RONIN za sirak u suncokretu , koliko vidim TomoVS je zadovoljan , da li jos neko moze da iznese iskustvo ?
Radio sam pre nicanja sa goal-om ,sad sirka ima dosta i presao je suncokret koji je u fazi dva para listova (neracunajuci donja dva), da li da radin split tretman 0.65l/ha sad i isto toliko kasnine ili da odjednom uradim 1.3l/ha ?
I da li da sacekam jos malo i odmah da prskam ?
hvala
 
Nazad
Vrh