Suncokret 2014

Nije prskano jer je bilo bez ikakve trave,uvek bila bas cista njiva,Neoma,za manje od 7 dana posle kisa dzungla,da li je kasno za neki herbicid (licno mislim da jeste)...razmisljam da zagrnem pa sta bude

wrcra9.jpg


280sb4h.jpg
 
Nije prskano jer je bilo bez ikakve trave,uvek bila bas cista njiva,Neoma,za manje od 7 dana posle kisa dzungla,da li je kasno za neki herbicid (licno mislim da jeste)...razmisljam da zagrnem pa sta bude

wrcra9.jpg


280sb4h.jpg

Sipaj pulsar u prskalicu i prskaj to, nece mu nista biti. Malko ce da pozuti ali oporavice se......
Ja sam i vece suncokrete prskao pulsarom ranijih godina i sve bilo ok.
 
Fuzilejd nije ono sto ovom suncokretu treba. Samo pulsar i to brzo.
p.s. Mada na slikama se vidi poneki sirak.
 
Mozda samo zagrnem...bio u p.apoteci ima izmedju 8-10 listova kazu przice ga pulsar u ovoj fazi ...ostavicu bez hemije da ne napravim jos vecu stetu...sa tom parcelom od pocetka samo neki problemi
 
Mozda samo zagrnem...bio u p.apoteci ima izmedju 8-10 listova kazu przice ga pulsar u ovoj fazi ...ostavicu bez hemije da ne napravim jos vecu stetu...sa tom parcelom od pocetka samo neki problemi
Posto ti je suncokret velik(visok) nadji nekoga sa rednom prskalicom i oprskaj ga pulsarom ispod listova ovo sto ti pretekne od korova kroz sredinu ospartaj i mirna Backa!
 
Moj suncokret rasti ali mu se one mrke pege ne povlace sa lisca,vec to donje lisce odbacuje a tera novo...moram sutra da kontaktiram neke zastitare da vidim sta cu,prskati ili ostaviti ovako.Zanimljivo da tu nije bio suncokret 3-4 godine ali da je bilo malo samoniklog i moje je misljenje da je usled obimnih padavina i visokih temperatura bolest nastala i siri se...
 
Danas ispartao ovu parcelu sa Suncokretom.. Bila je pod vodom MNOGO!!!!!! Ali samo 2 dana (po mome) je voda bila vislja od Suncokreta...

Danas se tek moglo raditi (spartati) jer je do sad bilo blato...

Vidi se da gde se voda duze zadrzala ( drugi kraj parcele) da je Suncokret dosta manji ali krenuo je i on sad ubrzano da raste od kad se voda povukla... NAjpre se povugla na ovom kraju pa je ovaj vise i napredovao...

Cudi me kako se ovaj moj Suncokret izvukao,dok i sa leve i sa desne strane nije ostalo NISTA... Komsija sa desne strane je imao Kukuruz i nema nista od njega.. A komsija sa leve strane je ima Suncokret koji se drzi nekako (mada bi ga ja presejao) i mnogo je teze podneo vodu nego moj... Zasto??? Da niej zbog hemije??? :sta:

Sta mislite da ubacim neku prehranu preko lista ili da ga ne diram??? Danas sam ubacio An kad sam spartao,ja mislim da ce sad da poludi tek jer sam razbio pokoricu i ubacio dosta djubriva....

052814111616.jpg
 
Moj suncokret rasti ali mu se one mrke pege ne povlace sa lisca,vec to donje lisce odbacuje a tera novo...moram sutra da kontaktiram neke zastitare da vidim sta cu,prskati ili ostaviti ovako.Zanimljivo da tu nije bio suncokret 3-4 godine ali da je bilo malo samoniklog i moje je misljenje da je usled obimnih padavina i visokih temperatura bolest nastala i siri se...
bice ove godine bolesti svakakve svuda
 
Moj suncokret rasti ali mu se one mrke pege ne povlace sa lisca,vec to donje lisce odbacuje a tera novo...moram sutra da kontaktiram neke zastitare da vidim sta cu,prskati ili ostaviti ovako.Zanimljivo da tu nije bio suncokret 3-4 godine ali da je bilo malo samoniklog i moje je misljenje da je usled obimnih padavina i visokih temperatura bolest nastala i siri se...

One crne pege su od puno kise, i najvise se vidi gde je voda duže se zadržala, bar meni tako pricao zastitar kad je juce video, poljavjuje se samo na doljnjim listovima, nista ne brini nije neki bolest, netreba prskati!
 
Danas spartali, Fortimi, sejan 1.04. Prskan sa Acetosal+Galolin. Sporo napreduje, ima li nade za njega?
dsc1784.jpg

dsc1787.jpg

Evo ovde se vidi, na slici levo red koji nije isprskan koliko je vise napredovao.
dsc1790.jpg
 
Ima mu spasa. Samo sačekaj da budu više temperature i krenuće sa rastom. Moj je prosle godine kilavio, i tek posle 10. juna se razrastao i dao dobar prinos.
 
Nazad
Vrh