Suncokret 2014

LG 5665 sejan 04.04.
Jel taj iz Bugarske? dal si kopao tu gde fali biljaka, sta se desava?

Kod mene zavrsena setva Suncokreta 23.04. cusade Fusiu nisam posejao jer je bilo jako sitno seme(7kg 150 000 biljaka), nisam mogao da spustim vise brisac pa je islo po 2-3 semenke, zamenuo sam je za Mas 83R. i sa Lg 5663cl sam imao problema on je bio 8,5kg pa je ponegde islo 2 semenke.
 
2wn1wl4.jpg
5eeek9.jpg
KWS Dragon,setva 2.april
 
Jel moze pionir f50 da se prska od cicka ,dubinsko mu nista nije moglo ili spartac i cim bude moglo da spartam pa da ga zagrnem cim bude moglo ?
 
Trebao si još ubaciti i Girasolin on bi sigurno udario, pa bi ta kombinacija udarila i čičak.
 
Sada je gotovo 6-7 k.j se moram posvetiti sto pre spartanju i crne motikane platiti da okopaju ako bude potrebe.
 
Sad znaš za ubuduće. Ja sa kombinacijom acetohlor+terbis+girasolin nikad nisam imao problema sa korovima, a koristim je evo ovo je peta godina. Čak nikad nisam imao nikakvu potrebu za korektivne tretmane, iako sam sejao ranijih godina imi hibride.
 
Po Agromarketovom spektru delovanja, nijedan od tih herbicida ne uništava čičak;
@Shale, jedino ako si video u praksi da taj koktel rešava i čičak. Ja sam dosad radio samo Acetohlor 1,25l/k.j.+ Girasolin 1,15l/k.j., utrošak vode 140l/k.j., i baš ove godine se potrefilo da sejem suncokret u parceli gde imam čička. Ićiću sutra prekosutra da vidim kako stoje stvari sa tom parcelom, Shale ako si u pravu, ove godine mi je kasno za taj koktel, ali ću znati ubuduće. Trebalo bi da bude dosta čisto, nisam primećivao u kukuruzu prošle godine čičak... Sećam se pre jedno 5 godina na ovoj istoj parceli smo imali suncokret, još je deda radio...bralee koja je tu šuma čička bila, suncokret se nije video.
Evo sad sam pretražio u svesci (od tad zapisujem sve :D ): Barolo RM setva 27.04.2009, 1l/k.j. Kletox, špartanje i zagrtanje (na špartanju sam ja jurio za plugom da skidam korove), prinos bruka: 1120kg ukupno na 1,25k.j. Vlaga piše 11% ali ne bih rekao da je tako bilo, sećam se da je bio baš mokar. Kad sam ja preuzeo kormilo, rešio sam da krenem sa prskanjem na crno, rezultati vidljivi prve godine, njive čiste. Jedino sam prošle godine imao problem, požuteo mi suncokret jer je kiša padala kad nije trebalo, ali na kraju, na toj njivi sam oborio svoj lični rekord 2450kg/k.j. NETO
A na ovoj parceli od 1,25kj ne bih ni sejao suncokret jer mi je komšija imao prošle godine suncokret, a trebao sam da se pomerim prema njemu za 1m, ali morao sam zbog bolesti u kukuruzu. 2012.god. plamenac i onaj famozni aflatoksin, prošle god. isto plamenac tu i tamo, ali zato dijabrotika ga je urnisala. Kombajner me pita jel sam bio pijan dok sam sejao.
E sad, videću kako će biti sa ovim suncokretom, mada ne očekujem nikakve rekorde na toj parceli. U svakom slučaju, izveštavaću vas, ako idem sutra- prekosutra biće i slika sa uvratine gde sam zapazio čičkove, pa baš da vidimo šta je Girasolin uradio za ove 3 nedelje.
 
@bikacan
Svega po 0,5 l/kj.

@sale307
Da sale video sam uživo kako ova kombinacija deluje i njive su mi apsoluto čiste. Iako sam sejao imi hibrid (neomu) nikad je nisam prskao pulsarom, a u poređenju sa onima koji su je prskali, u približno istu agrotehniku imao sa suncoktera za 2 do 3 metera više. Dobro si primetio da na agromarketovom sajutu nepiše ništa, ali otvori sajt Magana, koji je uvoznik Racera a koji ima aktivnu materiju isto kao i girasolin - flurohloridon koji će donekle suzbiti čičak. Za ovi kombinaciju su nam rekli stučnjaci Agromarketa još 2010 i od tada je koristimo i uvek sa njom smo rešavali sve širokolisne korove u suncokteru.

Da nebude da ja nikog ubeđujem, uzmite jednu njivu probajte ovako pa će te sami videti razliku.
 
Napisano je ali evo ponoviću 0,5 l/kj svega. Znači Acetogal 0,5l/kj + Terbis 0,5 l/kj + Girasolin 0,5 l/kj.
 
Neoma sejana 14.04...napravio problem...umesto 21cm kako sam uvek sejao sad posejao na cak 35cm greskom...danas 3 puta kretao da presejavam i tri puta se predomisljao...sta raditi?Ostaviti ili setvospremanje

11syv4h.jpg

2r6l9fk.jpg
 
A o koliko je povrsini rec,ako nije nesto puno ostavi ga vidim ovako sa slike da je lepo nikao!
 
2 Kj srecom...ostalo je sve ok...sta sam tu uradio nemam pojma...kako ode na 35 cm...ostalo mi malo semena zato sam mislio ponoviti setvu...
 
Ja sam prošle godine posejao 3 kj neome greškom na 32,5 cm i imao sam prinos 25 mc/kj, a ona što je posejana na 24 cm, prinos je bio 23 mc/kj.
 
Nazad
Vrh