Suncokret 2014

@Baca lepo je nikao,samo mi mnogo suvo zemljiste,koliko ste litara dobili zakljucno sa jucerasnjim danom ako znas mozda? Cini mi se da imas samoniklog suncokreta ili je to neka druga trava?Ja imam problem u 3-4 vrste suncokreta sa samoniklim od pre 3-4 godine,kad ga prospartam moracu da ga okopam,nema druge!

Ne znam tacno koliko smo dobili kise, ali nije mnogo (skup mi kisomer:osmeh:). Na ovoj polovini parcele koju sam slikao ima i suncokreta samoniklog i cicka. Druga polovina je cista. Kisa je pokrenula sve moguce korove. Verovatno ce negde ici motikan. Sutra cu ici da presejem po dve vrste sa obe strane (komsije imaju zito), pojela ih je pipa, i ko zna jos kakva gamad.
 
Juce obilazio na jednoj njivi bi trebo da presejem 2-3 vrste unistio ga popac il ko zna sta ali danas opet poprskala.
 
Evo ga nas suncokret Fortimi Syngenta sejan 1.4. slikan pre 2 dana.
dsc1514.jpg

dsc1513.jpg
 
Poslednja izmena:
Deo suncukreta smo posejali ranije ,danas nastavili.Vlage ima za setvu .
Posejana je jedna parcela ,gde smo stavili tri hibrida za ogled.Kondi ,Dragon i Mas 97/A.

 
Ovako je izgledao moj danasnji dan.Setva suncokreta i najbrdovitiji deo atara za kraj.Kratak video kako izgleda krajolik...
 
LG dorada Bugarska, jako lose nicanje, kod jednog gazde u selu presejava se 30 ha , kod drugog takodje ozbiljnija povrsina . Sreća pa sam uzeo Kondi u poslednjem momentu.

@Ivane ala šibčiš po tom volanu smiri malo doživljaj hahahah :haha:
 
Nisam siguran da moze Fastak,znam da moze POSSE,al gde ga naci....ma ovde nema nista 10% biljaka ostalo na jednoj njivi na drugoj manje od pola....Kad ides po njivi ima rupa gde moze pikavac da udje,gurnes prst i iskopas pedera.

Cveja
On se prska u podne po danu,vidi se npr kad se seje kako iskacu pred prednji tocak.
 
Nazad
Vrh